piątek, 3 marca 2017

Yankee Candle: Wosk Lovely Kiku.

Bardzo cenię sobie kwiatowe zapachy. Przypominają mi miłe, przyjemne chwile i z reguły kojarzą się z ciepłymi miesiącami. Poza tym każda kobieta lubi być rozpieszczana kwiatami, przy czym oczywistą sprawą jest, że żaden facet nie będzie wręczać nam codziennie kolorowych bukietów. My same również możemy sprawić sobie trochę takiej przyjemności - wystarczy sięgnąć po wosk Yankee Candle LOVELY KIKU dostępny na Goodies.pl.


Lovely Kiku to wspaniała, odświeżająca i nieco azjatycka kompozycja zapachowa, w której zawarto kilka aromatycznych nut. Pierwsze skrzypce w tej mieszance gra chryzantema, którą Japończycy określają jako "kiku". Kwiat ten jest mniej znanym, ale istotnym symbolem kraju. Okres jego kwitnięcia, czyli wrzesień, często nazywany jest "miesiącem chryzantem". W wosku zawarto także nuty kwiatu wiśni, które wprost uwielbiam. Całość okraszona jest słodką wanilią, co w ostateczności tworzy kobiecą mieszankę.


Tartaletka po rozpaleniu uwalnia intensywne zapachy, co sprawia, że wosk jest wydajny. Już niewielka jego część wystarczy, aby otulić mieszkanie przyjemnymi aromatami. Uważajcie z dawkowaniem, przy zbyt dużym kawałku łatwo zafundować sobie ból głowy :). Pozdrawiam serdecznie, Karolina.

4 komentarze:

  1. Jak jest wanilia to jestem cała na tak.

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi ciekawie :) A o chryzantemach jako symbolu Japonii kiedyś jednak słyszałam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapach musi być ciekawy, jednak jak to taki numer jest z zapachem to chyba muszę sobie darować.

    OdpowiedzUsuń