poniedziałek, 27 stycznia 2020

Historia słynnego przemytnika "Chapo" - Andrés López López "Joaquín „Chapo” Guzmán. Król kobiet i narkotyków".


"Historia potężnego i groźnego handlarza narkotyków
Joaquína Archivalda Guzmána Loery – słynnego „Chapo”.

Okoliczności jego drugiej i ostatniej ucieczki z więzienia."


Słynny "Chapo" to chyba wszystkim dobrze znany boss kartelu narkotykowego. Część z Was może kojarzyć jego historię z serialu "El Chapo", który dostępny jest na platformie Netflix. Joaquín Guzmán dał się poznać jako meksykański, bezkompromisowy przestępca, zajmujący się handlem i przemytem narkotyków. To jeden z założycieli i przywódców kartelu z Sinaloi. W 2003 Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych określił go mianem "najpotężniejszego handlarza narkotyków na świecie". Myśląc o "Chapo", w głowie rodzą się obrazy przepychu narkotykowego, kobiet, nielegalnych interesów. Droga Meksykanina do osiągnięcia pozycji najbogatszego i najpotężniejszego na świecie barona narkotykowego nie była jednak krótka i prosta. Bywała skrajnie niebezpieczna, zupełnie jak sam "Chapo".

Andrés López López w książce "Joaquín „Chapo” Guzmán. Król kobiet i narkotyków" przybliża czytelnikowi sylwetkę niebezpiecznego przemytnika. Skupia się na jego relacjach z kobietami (a trzeba przyznać, że trochę ich było), z rodziną, ze współpracownikami. Odbiorca ma szansę poznać przeszłość przestępcy, która poniekąd wpłynęła na dalsze losy "Chapo". To, że pewne wydarzenia wpływają na charakter i osobowość człowieka w dłuższej perspektywie czasu, to właściwie naturalna kolej rzeczy. Najbardziej podobało mi się jednak to, że autor podkreślił destrukcyjną rolę bogactwa. Im więcej "Chapo" miał, tym więcej chciał. Majątek, pozyskany w niebezpieczny i zdecydowanie niezgodny z prawem sposób, rozbudzał apetyt na kolejne pieniądze. Pobudki były różne. To nie była czysta gra. Przemyt, broń, zamachy, strzelaniny, morderstwa napędzały spiralę. Co ciekawe, w całej tej gangsterskiej otoczce, znalazło się miejsce na relacje rodzinne, przyjaźnie i miłość. Niestety, czasem i one musiały paść ofiarą niebezpiecznych machlojek... Niekiedy trzeba zapłacić najwyższą cenę za swoje wybory.

"Joaquín „Chapo” Guzmán. Król kobiet i narkotyków" to książka, która na podstawie postaci "Chapo" przybliża mroczny świat narkobiznesu. Autor uświadamia, jak potężne i niebezpieczne są mafie narkotykowe. Polecam nie tylko miłośnikom takiej tematyki.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.


0 komentarze:

Prześlij komentarz