niedziela, 5 kwietnia 2020

NAUKA MOŻE BYĆ PRZYJEMNA: Tim Marshall "Więźniowie geografii. 12 map, które pomogą Ci zrozumieć świat".


"Jak USA stały się supermocarstwem?
Dlaczego ludzie toczą wojny?
Dlaczego jedne kraje są bogate, a inne biedne?"


Geografia jednych fascynuje, innych zniechęca. Cóż, patrząc przez pryzmat moich doświadczeń edukacyjnych, rzadko kiedy czułam, że uczę się czegoś ekstra. Owszem, wiele tematów brzmiało zachęcająco, jednak wymogi nauczycieli ukierunkowywały uwagę na, moim zdaniem, wiele zbędnych informacji. Nie było tak cały czas oczywiście, jednak żałuję, że nikt nie wzbudził we mnie większego zainteresowania. To samo mogłabym powiedzieć na temat historii... Na szczęście, poza schematami oświatowymi i nudnymi podręcznikami, pojawiają się publikacje, które wręcz zachęcają do poszerzania wiedzy. Jedną z nich jest książka "Więźniowie geografii. 12 map, które pomogą Ci zrozumieć świat".


Ta wyjątkowa pozycja została podzielona na kilka kilkanaście rozdziałów, które nie tylko przybliżają geografię poszczególnych kontynentów czy krajów. Autor zadbał także o aspekty związane z historią danych terenów, rozwojem państw czy stosunkami na arenie międzynarodowej. W każdym z rozdziałów odbiorca odnajduje barwne mapy, ilustracje, grafiki, które w przystępny sposób pozwalają na przyswojenie poszczególnych informacji, faktów, ciekawostek.

W moim odczuciu publikacja "Więźniowie geografii. 12 map, które pomogą Ci zrozumieć świat" zdecydowanie jest godna uwagi. Polecam ją dla wszystkich, których interesuje świat, jego uwarunkowania geograficzne, historia, polityka. Odbiorca ma szansę poszerzyć horyzonty w naprawdę przyjemny sposób - nie tylko za sprawą rewelacyjnej szaty graficznej, ale zwłaszcza ze względu na zaserwowane w zrozumiały, przystępny sposób, informacje. Autor nie zasypuje czytelnika elaboratami, które pozwalają dogłębnie zapoznać się z danym tematem. W książce zaserwowane zostały konkrety. 


Myślę, że w obecnej sytuacji, z jaką musimy się aktualnie zmierzyć, ta książka jest wspaniałą alternatywą spędzenia czasu w ramach akcji #zostańwdomu. Siądźcie razem z dzieckiem albo z partnerem i podróżujcie po świecie, nie tylko po krajach, ale w czasie. Przeżyj przygodę bez wychodzenia z domu!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

1 komentarze:

 1. Witam wszystkich, Nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby poświadczyć dobre uczynki BABA NOSA UGO ze świątyni Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem żonaty od około 28 lat, doszło do punktu, gdy mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci dla innej kobiety na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że miał romans z inną kobietą, ta kobieta chce odebrać moje szczęście i wszystko, na co pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka świadectw dotyczących Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy zeznali, że sprowadził z powrotem ich byłego kochanka, niektórzy zeznali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, leki ziołowe na choroby takie jak fybroid, astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarodziejkę, ale nie miałem wyboru, ponieważ szukałem rozwiązania wszędzie, więc dostałem e-mail od BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu swój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, a ja zrobiłem tak, jak polecił, przygotowałem coś dla mnie i zrobiłem większość rzeczy sam, właściwie wątpiłem, kiedy mi powiedział że powinnam się spodziewać dobrych wiadomości, minęło niespełna 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy szczęśliwsi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chcę bardzo podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwami. Jeśli masz jakiś problem duchowy i szukasz prawdziwego i autentycznego Czarodzieja, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń