środa, 14 czerwca 2017

Wieżyca - z wizytą na kaszubskim punkcie widokowym.

Sposobów na zabicie niedzielnej nudy mamy z Adamem wiele. Czasem idziemy po prostu na spacer, wybierając jakąś znajomą część Trójmiasta, innymi razy ruszamy gdzieś dalej. W minioną niedzielę w końcu postanowiliśmy wyskoczyć na małą wycieczkę na Kaszuby. Cel - wieża widokowa na szczycie Wieżyca.


Wieżyca stanowi najwyższy szczyt moreny czołowej na całym Niżu Środkowoeuropejskim. Wznosi się na wysokości 329 m nad poziomem morza i stanowi nie lada atrakcję turystyczną Kaszub.


Jednym z tamtejszych, często odwiedzanych przez przyjezdnych punktów jest Kaszubska Wieża Widokowa im. Jana Pawła II, mierząca ok. 30 m. Postawiono ją w 1997 roku. Z jej szczytu rozciągają się wspaniałe widoki na pofałdowaną kaszubską krainę. Lasy, domy, jeziora, pola, czyli krajobrazy w cudownym wydaniu. Wieść niesie, że przy bezchmurnej pogodzie ze szczytu można dostrzec nawet Mierzeję Helską!Pogoda spłatała nam małego psikusa. O ile temperatura nie zmieniała się diametralnie i było ciepło, to towarzyszące nam przez całą drogę słońce pochowało się za chmurami na kilka kilometrów przed punktem docelowym naszej wycieczki. Błękit nieba także gdzieś się ukrył. Mimo wszystko to, co zobaczyliśmy, na pewno zostanie nam w pamięci. Może jeszcze kiedyś tam wrócimy :).KILKA PRAKTYCZNYCH INFORMACJI: pod wieżą widokową znajduje się parking. Zmotoryzowani turyści zapłacą 4 zł za samochód osobowy. Wejście na wieżę również jest płatne. Bilet normalny kosztuje 6 złotych, aczkolwiek dla młodszych obowiązują zniżki. Wejściówkę kupuje się przed wejściem na wieżę. Tam również dostępne są pamiątki, m.in. pocztówki i magnesy. Do punktu widokowego prowadzi niedługa, szeroka, niestroma ścieżka. Nie powinna ona nikomu sprawić trudności, tak samo jak i wejście na górę.

Lubię zwiedzać miasta, poznawać architekturę i atrakcje turystyczne różnych miejsc, ale cenię sobie także wypady na łono natury, gdzie mogę otaczać się zielenią. Przyroda potrafi być niezwykle wdzięczna! Przesyłam pozdrowienia, Karolina.

8 komentarze:

 1. Mieszkam niedaleko:) na wieżycy byłam mnóstwo razy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne miejsce. Byłem tam podczas mojej najdłuższej jak do tej pory wyprawy rowerowej :) Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, ale tam pięknie. Aż chce się jechać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zielen zawsze pozytywnie nastraja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie było mnie tam, ale przyroda jest cudowna!! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne widoki! :)
  Obserwuję. :)

  windowofmfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie byłam na Kaszubach :( I dużo tracę, jak widać. Uwielbiam takie "zielone" wycieczki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A niedaleko Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Na Kaszubach jest mnóstwo fajnych atrakcji.

  OdpowiedzUsuń