środa, 23 sierpnia 2017

ZABAWNA POWIEŚĆ PROSTO ZE SZWECJI: "Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach" Emmy Abrahamson

Cześć Kochani! Dziś przygotowałam dla Was recenzję rewelacyjnej książki "Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach" Emmy Abrahamson, pisarki o polsko-szwedzkich korzeniach. Zapraszam serdecznie do lektury!"Napisana z dużą dozą humoru i z błyskiem w oku...
Trudno nie być oczarowanym".
KULTURKOLLO

Julia to prawie trzydziestoletnia singielka. Mieszka w Wiedniu razem ze swoim kocim przyjacielem Optimusem. Pracuje, spotyka się ze znajomymi (choć nie wszystkich darzy szczerymi uczuciami), uczy angielskiego. Chciałaby zostać pisarką, ale tak naprawdę jakoś nie zauważa się jej starań, aby zrealizować to marzenie. W ogóle Julia nie należy do osób wykazujących spore ambicje. Prowadzi raczej spokojny, wręcz monotonny tryb. Po cichu w jej sercu tli się nadzieja na spotkanie "tego jedynego". W końcu powroty do pustego domu do najprzyjemniejszych części dnia nie należą... 

Wszystko się zmienia, gdy los na jej drodze stawia Bena. Między główną bohaterką a przystojnym mężczyzną wybucha gorące uczucie. Wygląda jak idealny, nudny romans? Muszę Was zapewnić, że tak nie jest. Historia tych dwojga zdecydowanie nie jest typowa - Ben jest... KLOSZARDEM! Jak zatem ułożą się losy Juli i jej bezdomnego ukochanego?

"Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach" to pozycja, która wielokrotnie wzbudzi podczas czytania wasz uśmiech, ba, nawet i śmiech. To lektura idealna na poprawę lub utrzymanie dobrego nastroju. Świetnie sprawdzi się latem, zwłaszcza w niezobowiązującym okresie wakacyjnym. Ta książka jest fantastyczna, zabawna, urocza. Z jednej strony czytelnik wyczuwa naturalność, prawdziwość, z drugiej zaś można zauważyć elementy komizmu i absurdów, jakie czasem niesie codzienność.

Bardzo podobało mi się, że autorka nie budowała sztucznych relacji. Bohaterowie kierowali się głosem serca, a nie pozorami. Ich decyzje omijały sztywne zwyczaje, utarte schematy. Julia działała na przekór wszelkim konwenansom. Któż by się spodziewał, że "zwykły" kloszard może okazać się tak wspaniałym mężczyzną? Pozory mylą!

Julia, jako typowa reprezentantka kobiet w okolicy trzydziestki, które wymagają od siebie bardzo dużo, aby zrealizować swoje marzenia, a w ostateczności godzą się z zupełnie inną rzeczywistością, mogłaby wydawać się istną desperatką. Myślę jednak, że w znacznej mierze była po prostu zakochana. Miłość potrafi zmienić sposób, w jaki patrzymy na świat!

Ja także jestem zakochana. W tej książce! Emmy Abrahamson urzekła mnie swoim lekkim stylem. Czy mieliście okazję sięgnąć już po twórczość tej pisarki? Gorąco polecam!

Za egzemplarz książki "Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach"
serdecznie dziękuję Domowi Wydawniczemu Rebis.

4 komentarze:

 1. Sam tytuł tej książki przyciąga wzrok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka przyciągnęła mój wzrok w Empiku, a właściwie jej tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ej nooo :D dodałam sobie aż na lubimyczytac, też przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Przekonałaś mnie. Jednak ją kupię :)

  OdpowiedzUsuń