wtorek, 5 września 2017

Każdy skrywa pewne tajemnice... Deborah Moggach "Przemilczane tajemnice".

Cztery różne zakątki świata - Europa, Afryka Zachodnia, Chiny, Stany Zjednoczone. Kilka bohaterów. Kilka tajemnic. Równolegle rozgrywające się wydarzenia. Zapraszam na recenzję książki "Przemilczane tajemnice" autorstwa Deborah Moggach, bestsellerowej pisarki brytyjskiej.


"Każdy, niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie żyje, skrywa pewne tajemnice. Czy zatem komukolwiek można ufać?"

Europa, Londyn - Petra skończyła 60 lat i wciąż jest samotna. Jej życie uczuciowe nigdy nie było usłane różami. Nawet teraz, kiedy już dawno weszła w dojrzały wiek, wątek miłości wciąż wiązał się z jedną wielką katastrofą. Los postanawia zesłać na jej drogę Jeremy'ego. Znajomy z dawnych lat przyjeżdża w odwiedziny z zagranicy. Kobietę nieoczekiwanie trafia strzała amora. Wszystko byłoby w porządku, gdy Jeremy nie był mężem Beverley, będącej jej najlepszą przyjaciółką.

Afryka Zachodnia - to właśnie tu mieszka Bev i Jer. Ich związek wydaje się być idealny. Nieustające pasmo przygód i codzienność przepełniona miłością i szczęściem - tak właśnie prezentuje się małżeństwo Beverley i Jeremy'ego w sieci, gdzie kobieta zamieszcza sugerujące sielankę wpisy i fotografie. Internet to jedno, ale czy rzeczywistość jest tak samo bajeczna i kolorowa? Kto przekazuje prawdę? Jeremy czy Beverley? Jak zachowa się Petra, gdy w wyniku pewnych nieprzewidzianych okoliczności będzie musiała wybrać się do swojej przyjaciółki? Kobieta przecież od dawna oszukuje Bev...

Teksas, Stany Zjednoczone - Lorrie, matka i żona, przez własną głupotę i brak rozsądku traci wszystkie swoje oszczędności w wyniku oszustwa. Wspólne, małżeńskie konto zostało wyczyszczone, wszystkie pieniądze zniknęły, co do ostatniego dolara. Kobieta postanawia więc wziąć udział w pewnym układzie, będącym największą mistyfikacją w jej dotychczasowym życiu... Jakie będą skutki tej decyzji, czy było warto?

Chiny - Li Jing jest młodą żoną bardzo bogatego biznesmena. Niestety, ich rodzina nie jest w pełni kompletna, nie mogą bowiem mieć dzieci. Kobiecie ciężko jest odnaleźć się w tej trudnej sytuacji, zwłaszcza, że na jej barkach spoczywa pewna zagwozdka - co tak naprawdę kryje się pod przykrywką dziwnych delegacji męża do Afryki? 

"Nikt na świecie nie zna naszych tajemnic... nie wie, że ja zrujnowałam życie Bev, a ona moje."

Muszę przyznać, że najnowsza książka Deborah Moggach mnie oczarowała. To prawdziwy majstersztyk, połączenie humoru, ale i intrygujących tajemnic. Kiedy sięgam po książkę, oczekuję, że mnie wciągnie, że nie będę się chciała od niej oderwać, a ciekawość, co kryją kolejne strony powieści, okaże się większa niż inne sprawy zajmujące mój czas i myśli. W tym przypadku własnie tak było. Czytając nową powieść Deborah chciałam więcej i więcej. Intrygowało mnie to, jak potoczą się losy bohaterów, jakie jeszcze niespodzianki przygotowała autorka. "Przemilczane tajemnice" to powieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i rosnącego napięcia. Historia przedstawiona przez autorkę zaskakuje. Bohaterowie są interesujący. Deborah Moggach dobrze wykreowała ich charaktery, dopracowała ich zachowania. 

Przy tej książce nie będziecie się nudzić. "Ekspresyjna podróż" - ten cytat powinien już Wam wiele wyjaśnić. Pozycja "Przemilczane tajemnice" raz wywoła wzruszenie, innym razem przywoła uśmiech na twarzy, a nawet i wybuchy śmiechu. Podniesie napięcie, zadziwi, zaszokuje. Czytelnik odnajdzie w niej kilka cennych prawd i spostrzeżeń. Po prostu - jest świetna.

Za egzemplarz powieści "Przemilczane tajemnice"
serdecznie dziękuję Domowi Wydawniczemu Rebis.


3 komentarze:

  1. Super, że książka Cię oczarowała. Zachęciłaś mnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. lubię książki, w których akcja toczy się równolegle w różnych miejscach lub u różnych bohaterów. z Twojej recenzji wynika, że to może być fajna pozycja na te wstrętne jesienne popołudnia (chociaż wciąż mam nadzieję, że nad morze jeszcze zawita trochę słońca!)

    OdpowiedzUsuń