sobota, 21 kwietnia 2018

Czas na... Kawę - III Festiwal Kawy w Trójmieście.

Pewnie już zdążyliście zauważyć, że bardzo cenię sobie wszelkie inicjatywy, które sprawiają, że czas spędzany w mieście staje się ciekawszy i przyjemniejszy. A jeśli przy okazji można skosztować coś pysznego, to ja przepadam! W ramach III edycji Festiwalu Kawy w Trójmieście wybrałam się z Adamem na małe co nieco do dwóch gdańskich lokali.

CZAS NA... KAWĘ - FESTIWAL KAWY W TRÓJMIEŚCIE

Festiwal Kawy to cykliczna impreza, dzięki której smakosze czarnego trunku oraz wybornych słodkości mogą delektować się nimi w specjalnych cenach. Udział w akcji biorą wybrane lokale, a i festiwalowe menu jest również odpowiednio skomponowane.FRESCO LUNCH & RESTAURANT ul. Złota Karczma 26 lok. 20

Przyznam się, że dopiero w tym roku odkryłam ten event. Gdy nadarzyła się okazja, odwiedziliśmy lokal FRESCO LUNCH & RESTAURANT w galerii na Matarni. Nasze zamówienie obejmowało:
- cappuccino,
- deser panna cotta z musem z mango,
- deser lodowy z bitą śmietaną, wiórkami czekoladowymi i prażonymi migdałami.Zarówno cappuccino, jak i słodkości zadowoliły nasze podniebienia. Wszystko bardzo nam smakowało, a ja muszę przyznać, że tak rewelacyjnego deseru z mango jeszcze nigdy nie jadłam! W pamięci pozostanie nam także miła obsługa i nowoczesny wystrój. Zdecydowanie polecamy to miejsce, warto zatrzymać się tam podczas zakupów.

KUŹNIA ul. Gościnna 10


W sobotę po obiedzie udaliśmy się na małe co nieco do KAWIARNI KUŹNIA na Oruni. Zamówiliśmy dwa festiwalowe zestawy:
- lemoniadę i kawowy deser lodowy,
- cappuccino i szarlotkę.Zaserwowane napoje oraz słodkości przypadły nam do gustu, choć sposób podania szarlotki nie do końca cieszył nasze oko. Oczywiście ten akcent estetyczny nie wpływa na ocenę walorów smakowych, bo do tych nie mamy zastrzeżeń. Kuźnia jest miejscem bardzo klimatycznym, chętnie wybierzemy się tam w okresie zimowym, by ogrzać się nie tylko przy ciepłych herbatach, ale i przy kominku znajdującym się na sali. Gdyby nie festiwal, nie mielibyśmy pojęcia o tym miejscu!

Jeśli jesteście z Trójmiasta lub będziecie jutro tutaj przejazdem, koniecznie wybierzcie się do któregoś z lokali biorących udział w festiwalu - lista dostępna na facebookowej stronie wydarzenia. To naprawdę ciekawe i przede wszystkim SMACZNE doświadczenie :). 

2 komentarze: