środa, 7 listopada 2018

THE COINCIDENCE: "Rozstrzygnięcie Callie i Kaydena" Jessiki Sorensen.

Historia Callie i Kaydena porwała mnie kilka lat temu. Kiedy w zapowiedziach dojrzałam kolejną część tej układanki, wiedziałam, że muszę, po prostu muszę ją poznać. Czy kolejny tom z serii "The Coincidence" mnie usatysfakcjonował?Callie i Kayden wkraczają na nowy etap. W końcu dojrzeli do tego, aby odkryć, czego tak naprawdę chcą od życia. Teraz tworzą udany związek, są szczęśliwi, wszystko układa się tak, że nie myślą o złym. Czują się dobrze, ich wzajemna obecność i nieustające wsparcie daje im poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza, że już tyle razem przeszli. Callie jest inną osobą, ale Kayden... Jego wciąż dręczą demony przeszłości. Kocha Callie, chciałby dla niej jak najlepiej, oddałby jej wszystko, ale dawne czasy dają mu się we znaki i wystawiają go na próbę. Czujna i zakochana w Kaydenie dziewczyna dostrzega, że dręczy go jakiś problem. Zawsze czuwała, zawsze gotowa była mu podać pomocną dłoń. Czy ocali go i tym razem? Nie zawsze da się wymazać z głowy pewne wydarzenia, a niektóre traumy potrafią się przypomnieć...

Kolejna część historii, "Rozstrzygnięcie Callie i Kaydena", zdecydowanie spełniła moje oczekiwania. Jessica Sorensen jak zwykle zafundowała czytelnikom całą paletę uczuć. W tej stosunkowo krótkiej książce autorka zawarła sporo treści ze sfery emocjonalnej. Odbiorca ma szansę zobaczyć, jak bohaterowie dojrzeli. Wcześniej, kiedy byli nastolatkami, ich życiem i relacjami z innymi kierowały głównie emocje, co jest zrozumiałe z racji wieku. Teraz, kiedy sporo już przeszli i na ich życiorysie nakreśliły się pewne doświadczenia, w swoich działaniach i w swojej miłości podejmują świadome decyzje, z rozmysłem, nie kierują się już tylko uczuciami, choć one nadal mają ogromne znaczenie. Gdyby nie miłość, nie próbowaliby walczyć o siebie.

Bardzo podobał mi się fakt, że mimo, iż to jest kontynuacja serii, nie można odczuć, że autorka pisała ciąg dalszy tej historii na siłę. Nie ma przesłodzonego, cukierkowego zakończenia, które często przewija się w książkach nurtu New Adult. Jeśli ktoś z Was boi się tzw. "odgrzewanych kotletów", to niech te obawy odrzuci w kąt ;).

Kochani, ogromnie Wam polecam książki opisujące historię Callie i Kaydena. "Rozstrzygnięcie..." jest co prawda szóstym tomem serii, ale spokojnie możecie po tę pozycję sięgnąć bez znajomości trzech poprzednich (dotyczących Violet i Luke'a). Musicie jednak zapoznać się dwiema pierwszymi - Przypadki i Ocalenie Callie i Kaydena.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.


0 komentarze:

Prześlij komentarz