poniedziałek, 21 stycznia 2019

ŚWIĄTECZNE CZYTANIE: Louisa May Alcott "Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści".

Święta co prawda już dawno za nami, ale ten wyjątkowy klimat ciągle się jeszcze między nami przewija. Wszechobecne jeszcze dekoracje nie pozwalają nam zapomnieć o cieple Bożego Narodzenia... Lektury także - dziś chciałabym zaserwować Wam kilka zdań na temat zbioru opowiadań, przepełniającego ciepłem serducho. A to jest nam potrzebne, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach w mieście, w którym mieszkam - w Gdańsku.


Czynienie dobra przepełnia serce przyjemnym uczuciem. Louisa May Alcott, amerykańska pisarka, udowadnia to w swojej książce. W zbiorze świątecznych opowieści znajdziemy historie, które nas rozbawią, chwycą za serce, poruszą, a co najważniejsze POUCZĄ, bowiem autorka nie szczędziła uniwersalnych, ponadczasowych wartości.

Książka zawiera siedem przepięknych opowieści, w których nie brakuje świątecznego ducha, zachęcającego do dobroczynności - to ona jest najlepszym prezentem, jaki możemy dać nie tylko komuś, ale i samym sobie. Nie trzeba być wielkim bogaczem, aby móc dzielić się z potrzebującymi. Niekiedy ten, który sam ma niewiele, będzie najbardziej skłonny podarować z tego choć cząstkę dla drugiej osoby. W opowiadaniach przedstawionych w tym świątecznym zbiorze czytelnik odnajduje pozytywne przesłania. Zaprezentowane historie dotyczą ludzi takich, jak my, problemów, które pojawiają się w społeczeństwach.

"Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści" to lektura i dla dorosłych, i dla dzieci. Starszym przypomni, a nawet otworzy oczy na niedolę drugiego człowieka, a młodszych nauczy wrażliwości i wielu innych, cennych wartości. Gorąco polecam.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

1 komentarze:

  1. Uwielbiam zimowo-świąteczną aurę i takowe książki! Zachowam sobie tę pozycję na przyszłe święta :)

    Pozdrawiam,
    Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń