środa, 13 listopada 2019

Czy miłość wybacza absolutnie wszystko? Małgorzata Garkowska "Zapomnij o nim".

Życie ma swoje dobre i złe strony. Doskonale wiedzą o tym bohaterowie najnowszej powieści Małgorzaty Garkowskiej pt. "Zapomnij o nim". 


Artur nie mógł narzekać na swoją sytuację prywatną, jak i zawodową. Jako poukładany człowiek i solidny w działaniach i postanowieniach wiódł spokojne życie, mieszkał ze swoją narzeczoną i raczej nie spodziewał się gwałtownych zmian. Los bywa jednak zdradliwy i czasami rzuca człowiekowi pod nogi kłody. Artur odkrył, że jego kobieta nie jest warta spędzenia z nim reszty życia... Przypadkiem w sklepie poznaję Annę.

Anna miała wszystko. Praca w rodzinnej firmie, narzeczony, z którym lada moment miała zawrzeć sakrament małżeństwa i potomek w drodze... Przez jedno wydarzenie to wszystko zmieniło się diametralnie. Straciła dziecko i rozstała się z ukochanym. Została sama z mnóstwem pytań, na które nie mogła znaleźć odpowiedzi. Jako dobrotliwa dusza bezinteresownie przygarnęła pod swój dach swoją nową pracownicę, Ewelinę.

Ewelina do Zamościa przyjechała właściwie tylko z jedną walizką. Cel miała jasno sprecyzowany - zamierzała odnaleźć mężczyznę, w którym się zakochała i z którym... zaszła w ciążę. W takiej sytuacji bez pracy miała raczej marne szanse na przetrwanie w mieście, dlatego też udała się do firmy Anny szukając zatrudnienia...


Małgorzata Garkowska w swojej książce "Zapomnij o nim" udowadnia, że zawsze jest szansa na lepsze jutro, na nowy start, choćby nie wiadomo jak kiepska wydawała się sytuacja, w której obecnie się znajdujemy. Los lubi płatać figle i krzyżować drogi, ale czasem robi to w ten sposób, abyśmy odnaleźli tę właściwą. Relacje międzyludzkie nie zawsze są łatwe i bezproblemowe, ale kiedy trafią na siebie odpowiednie osoby, więzi te stają się wręcz nierozerwalne.

Sięgając po "Zapomnij o nim" spodziewałam się wielu okazji do snucia refleksji. Rzecz jasna nie zawiodłam się. Autorka porusza wiele trudnych tematów. Bohaterowie musieli zmierzyć się z bólem wynikającym ze straty drugiej, bliskiej osoby. Ponadto w grę wchodzą też skrywane tajemnice, poczucie bycia oszukanym m.in. przez zdradę... Z drugiej strony na kartach powieści pojawiają się elementy ludzkiej codzienności, które podnoszą na duchu - przyjaźń, miłość, bezinteresowność.

Drodzy! Zdecydowanie mogę polecić Wam recenzowaną dziś ksiażkę Pani Małgorzaty Garkowskiej. Powieść ta porusza trudne tematy, ale nie oznacza to, że przez cały czas musimy przedzierać się przez zagmatwane losy bohaterów, w żmudnym, problematycznym klimacie. Śledząc tę jakże wciągającą i łątwą w odbiorze treść, nie raz i nie dwa będziecie się uśmiechać :). 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

1 komentarze: