piątek, 29 kwietnia 2022

Astrea Taylor - "Magia powietrza"

Mistyka, żywioły, magia, gwiazdy - ta sfera zawsze budziła u mnie zaciekawienie, coś w rodzaju poczucia pewnej fascynacji. Kiedy w moje ręce trafiła książka "Magia powietrza" wiedziałam, że nie będę się przy niej nudzić. 

Powietrze otacza nas wszędzie. Oddychamy nim, czujemy je, słyszymy, wąchamy. To żywioł pełen tajemnic. Można z niego czerpać garściami, jednak najpierw trzeba spojrzeć na niego nieco inaczej, niż dotychczas. To nie tylko powietrze, dzięki któremu funkcjonuje nasz układ oddechowy. To coś więcej. To coś fascynującego. W powietrzu kryje się sporo wiedzy, wystarczy tylko chcieć ją zgłębić.

W książce "Magia powietrza" Astrea Taylor, pogańska czarownica i pisarka, prezentuje ten niezbędny do życia żywioł na różnych płaszczyznach:

  • poznajemy go pod kątem różnych wierzeń, religii, mitologii, ale również i folkloru,
  • zgłębiamy znaczenie w magii, ziołach, roślinach, kamieniach, kryształach, zwierzętach,
  • odkrywamy miejsca kojarzone z powietrzem,
  • czerpiemy wiedzę, jak wykorzystać ten żywioł w rytuałach, nierzadko oczyszczających i uwalniających energię.
Choć nie widzimy powietrza, jesteśmy w nim zanurzeni. Czujemy je na skórze podczas wiatru, wąchamy, gdy przenosi zapachy, słyszymy, gdy szaleje wichura. Powietrze przynosi myśli, nowe pomysły, dodaje energii. Codziennie mamy okazję do zastanowienia się nad obecnością tego żywiołu w naszym życiu. "Magia powietrza" pozwoli na inne, szersze spojrzenie na te kwestie. Gorąco Wam polecam tę książkę, która wzbogaci Waszą wiedzę, zaintryguje i otworzy wrota do nowych odczuć, przeżyć, doświadczeń :).

Za egzemplarz dziękuję księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
Ps. Sprawdźcie więcej nowości - każdy znajdzie coś dla siebie :).

1 komentarze: