czwartek, 28 kwietnia 2022

Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska - "Instrukcja obsługi toksycznych ludzi"

Toksycznych ludzi można spotkać na każdym kroku. Niestety. Rozmawiamy z nimi w pracy, w szkole, spotykamy ich wśród znajomych, nierzadko również są nimi nasi bliscy. Stosunki z takimi osobami nie należą do najłatwiejszych. Jak sobie radzić w takich relacjach? Katarzyna Miller oraz Suzan Giżyńska wychodzą z pomocą - książką "Instrukcja obsługi toksycznych ludzi", dostępną w księgarni internetowej Tania Książka.


Autorki nawiązują do sytuacji, które mogą dotyczyć każdej i każdego z nas. Nie brzmi to zbyt optymistycznie, ale prawda jest taka, że praktycznie w każdym obszarze życia można odnaleźć jakąś toksynę. Nie oznacza to jednak, że codzienność zawsze musi być trująca.

Każdy rozdział prezentuje inną toksyczną relację. W jednym poruszona zostaje tematyka niezdrowej więzi między małżonkami/partnerami, w kolejnym przedstawiony jest szkodliwy kontakt z innym członkiem rodziny, osobą z najbliższego środowiska czy też z pracy lub szkoły. Na swojej drodze spotykamy ludzi, którzy niczym wampir wysysają z nas całą energię. Autorki w bardzo przystępny sposób podpowiadają, jak nie ulegać wpływom takich osób, jak obronić się przed tą toksyną, a także jak radzić sobie z emocjami w różnego rodzaju konfliktowych sytuacjach.

Gorąco polecam ten przewodnik-instrukcję "obsługi" toksycznych ludzi. Przyznam, że odnalazłam w nim kilka przykładów, które mogę odnieść do swojego życia. Może i dla Was ta książka okaże się pomocna? Warto się z nią zapoznać, bowiem w mojej ocenie tego typu wiedza zawsze się przyda i zawsze warto ją poszerzać.

Za egzemplarz dziękuję księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
Ps. Sprawdźcie więcej nowości - każdy znajdzie coś dla siebie :).

1 komentarze:

  1. Od takich toksycznych ludzi trzeba trzymać się z daleka, ale książkę jak najbardziej warto przeczytać.

    OdpowiedzUsuń