środa, 27 kwietnia 2022

"Pracuj mądrze. Zmień swoje życie na lepsze i osiągnij sukces" - Jakub Czarodziej

W ostatnim czasie coraz chętniej sięgam po poradniki i książki motywacyjne. Lubię chwile, kiedy treści w nich zawarte utwierdzają mnie w moich przekonaniach i w tym, że działam dobrze, słusznie, ale też bardzo cenię fragmenty wnoszące coś nowego do mojej codzienności i do tego, jak postrzegam i jak mogę postrzegać świat. Niedawno zapoznałam się z książką Jakuba Czarodzieja "Pracuj mądrze", dostępną w księgarni internetowej Tania Książka.


Praca może być przyjemnością, o ile pokochasz to, czym się zajmujesz. Działając na siłę, nie osiągnie się wymiernych korzyści. Trzeba poznać swoje predyspozycje i zdać sobie sprawę ze swoich mocnych stron. Często tkwimy w miejscu, męczymy się na etacie lub prowadząc własną firmę, podczas gdy lepiej byłoby nam na zupełnie innym stanowisku. Jasne, zmiany wymagają często wyjścia ze strefy komfortu i przyzwyczajeń, ale skoro nie pasuje nam dana sytuacja, trzeba wziąć byka za rogi i działać, aby ten byt polepszyć.

Każdy powinien wybrać swoją drogę. Czasami trzeba zmodyfikować to, co przez dłuższy czas stanowiło sporą część naszego życia. Codziennie uczymy się czegoś nowego, poznajemy siebie, swoje pragnienia, oczekiwania, niekiedy dopiero po czasie zauważamy, że dana rzecz, czynność, praca, otoczenie etc. nie są stworzone dla nas, nie jest nam z nimi po drodze.

Masz dość pracy na etacie? Możliwe, że nie jesteś stworzony do tego, aby mieć nad sobą przełożonego, zarządzającego Twoim czasem i wyznaczającego konkretne zadania. Być może lepiej sprawdzisz się, prowadząc swój biznes.

Masz dość prowadzenia własnej firmy? Czuwania dzień i noc nad tym, aby wszystko się w niej zgrywało? Możliwe, że lepiej odnajdziesz się "u kogoś", kiedy po pracy nie ma już miejsca na sprawy firmowe, a na rozwój osobisty i realizację pasji.

Nie lubisz sztywnych ram, związanych z dress code'm, papierologią lub z godzinami pracy? Bardzo możliwe, że najlepiej odnajdziesz się jako freelancer.

Nie ma złych rozwiązań. Wystarczy świadomie wybrać swoją drogę, w czym pomóc ma pozycja "Pracuj mądrze". Jakub Czarodziej to doświadczony coach. W swojej książce serwuje konkretne rady, które mają pomóc w rozmyślaniach na temat wyboru ścieżki i rozwoju zawodowego, w tym:
  • jak napisać dobre cv i odpowiednio się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej,
  • jak sprecyzować swoje cele, określić potrzeby i się zmotywować,
  • jak znaleźć swoje mocne strony i odpowiednio je wykorzystać,
  • jak opracować odpowiednią strategię itp.
Kariera, z którą będą się zgrywać nasze potrzeby, pozwoli osiągnąć założone cele, a w efekcie być szczęśliwym. Historia samego autora pokazuje, że nigdy nie jest za późno na zmiany, wystarczy dobrze przemyśleć pewne kwestie, a można odnieść sukces. Każdy może!

Za egzemplarz dziękuję księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
Ps. Sprawdźcie więcej nowości - każdy znajdzie coś dla siebie :).

1 komentarze:

  1. Dobrze, że takie książki są wydawane. Zawsze można bowiem znaleźć w nich coś dla siebie.

    OdpowiedzUsuń