wtorek, 9 sierpnia 2022

ROZWÓJ OSOBISTY: Risa Williams "Rozbroić lęk. 25 sposobów na wewnętrzny spokój i lepszą samoocenę".

Samodoskonalenie się i rozwój osobisty są na wagę złota. Praca nad sobą procentuje w życiu, dlatego, co już wielokrotnie podkreślałam w swoich postach, cenię sobie wszelakie źródła wiedzy w tych dziedzinach, również książki. Dziś chciałabym zaprezentować kolejną pozycję dostępną w księgarni internetowej Tania Książka - "Rozbroić lęk".


"Każdy poranek jest dla mnie szansą na reset i nowy początek"

Lęk może towarzyszyć nam codziennie i dotyczyć różnych sfer naszego życia. Objawia się za każdym razem w inny sposób i każdy z nas może go odbierać inaczej. Jedno jest pewne - nie jest to przyjemne uczucie. Risa Williams, licencjonowana psychoterapeutka i trenerka, która specjalizuje się w zagadnieniach obniżenia poziomu stresu, zebrała w swojej książce 25 kreatywnych sposobów na redukcję lęku. Dotyczą one obszarów społecznych, naszej głowy (fobie, myśli lękowe, poczucie własnej wartości) oraz nieznanej przyszłości.

Autorka bazuje na sprawdzonych narzędziach i wiedzy. W swojej publikacji opiera się na terapii poznawczo-behawioralnej oraz narracyjnej, czerpie z treningu uważności, a także z psychologii pozytywnej. Nie serwuje wyłącznie suchej i nudnej teorii. W książce znajdziemy sporo cennych, praktycznych porad, wskazówek i kreatywnych ćwiczeń, które mają na celu polepszenie samopoczucia, zredukowanie lęku i zaznania spokoju. Co ważne, treść została przekazana w sposób naprawdę przejrzysty, klarowny i może stanowić świetne źródło motywacji.

Stresogenne sytuacje są nie do uniknięcia, bardzo ważne jest, aby lepiej poznać siebie i sprawić, że życie będzie przyjemniejsze, prostsze. "Rozbroić lęk" uważam za naprawdę bardzo dobrą pozycję. Oczywiście nikt i nic nie da nam gwarancji, że całkowicie pozbędziemy się tego negatywnego uczucia, jakim jest stres, możemy natomiast pracować nad sobą i budować pewne techniki, które zredukują negatywne myśli i sprawią, że poczujemy się lepiej. Nawet niewielkie zmiany mogą uświadomić czytelnika, gdzie należy szukać pozytywnych stron w codzienności.

Za egzemplarz dziękuję księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
Ps. Sprawdźcie więcej nowości - każdy znajdzie coś dla siebie :).

0 komentarze:

Prześlij komentarz