środa, 23 listopada 2022

POWIEŚĆ Z DRESZCZYKIEM: Karen McQuestion "Sekret pełni księżyca".

Macie ochotę na historię, która złapie Was w sidła napięcia i wywoła masę emocji? Historię, która będzie tajemnicza, fascynująca, intrygująca? Jeśli tak, to mam świetną propozycję - książkę "Sekret pełni księżyca" autorstwa Karen McQuestion. Pozycję tę znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Pewnej mroźnej, styczniowej nocy emerytka Sharon Lemke wychodzi na zewnątrz, aby obejrzeć szumnie zapowiadane i tak wyczekiwane przez wielu zaćmienie krwawego Księżyca. Nagle zauważa coś dziwnego - u sąsiadów nieznana jej, mała dziewczynka zmywa o tak późnej porze naczynia. Sharon jest zdumiona, sytuacja ta wzbudza w niej niepokój. Po pierwsze jej sąsiedzi nie mają tak małej córki, tylko syna w wieku nastoletnim. Po drugie, nawet jeśli dziewczynka byłaby po prostu ich gościem, to raczej nikt nie kazałby jej po nocy zmywać naczyń...

Kiedy do Sharon przyjeżdża w odwiedziny osiemnastoletnia Niki, była wychowanka rodziny zastępczej, sytuacja się powtarza. Ona także jest świadkiem podejrzanych wydarzeń. Kobiety zgadzają się ze sobą, że w domu sąsiadów dzieją się niepokojące rzeczy. Postanawiają wezwać opiekę społeczną, jednak to nie przynosi oczekiwanych efektów. Niki i Sharon decydują się działać na własną rękę i rozpoczynają swoje śledztwo. Jakich odkryć dokonają? Czy mieszkająca obok rodzina Flemingów ukrywa jakiś sekret?

"Sekret pełni księżyca" bezapelacyjnie trafił w moje gusta. Jest to wciągająca lektura, która zasiewa dreszczyk niepokoju, intryguje, trzyma w napięciu, ale nie tylko! Szczerze mówiąc myślałam, że sięgając po tę książkę, wybrałam nieco inny rodzaj thrilleru, w którym to skupię się głównie na tajemniczej i mrocznej akcji. Ten mnie miło zaskoczył, bowiem autorka wplotła do swojej powieści część obyczajową. Sharon absolutnie skradła moje serce, a jej wspólne działania z Niki mnie rozczuliły. Bezinteresowna pomoc, troska o drugiego człowieka, życzliwość, dobroduszność to wspaniałe cechy, które każdy z nas powinien chłonąć i nie szczędzić ich w kontaktach interpersonalnych. Faktem jest, że w sytuacji, w której znalazły się obie kobiety, dochodzi do głosu także moralność. Zachowania ludzkie są bardzo różnorodne i jedna osoba może interpretować czyny drugiej w zupełnie inny sposób. To może rodzić dylematy, zagwozdki, jak postąpić w danej chwili. Chce się pomóc, ale nie zawsze wiadomo, jak się zachować, gdyż po drugiej stronie też jest człowiek.

Powieść Karen McQuestion uważam za niezwykle udaną. To kawał niezłej literatury, z dobrze rozegraną akcją, świetnie wykreowanymi bohaterami, z perspektywy których zapoznajemy się z całą tą historią. Gorąco polecam tę pozycję. Nie pożałujecie czasu spędzonego nad kartami tej powieści! 

Za egzemplarz dziękuję księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
Ps. Sprawdźcie więcej nowości - każdy znajdzie coś dla siebie :).

0 komentarze:

Prześlij komentarz