środa, 1 lutego 2023

COŚ DLA DZIECKA: Lodovica Cima "Ulica radosna".

Od czasu do czasu, chcąc totalnie oderwać się od obowiązków, lubię sięgnąć po literaturę dziecięcą. Zatracam się w "czystej" historii, a dodatkowo robię mały research - w rodzinie jest kilka młodziaków, mam więc dzięki takim książkom obraz, co mogę im podarować z czystym sumieniem. Tym razem, dzięki księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl, na tapecie znalazła się "Ulica radosna".


Angelo - stróż kamienicy – ma ręce pełne roboty. W codziennych obowiązkach towarzyszy mu pies Poldzio – ulubieniec wszystkich dzieci. Na ulicy Radosnej mieszka też mały Piotrek, Sofia, Karin i Jay. Najbliższa okolica jest całym ich światem a proste czynności wspaniałą przygodą. Sianie pomidorów i czekanie na ich wzrost, szukanie klucza niczym zagubionego skarbu, czy przygotowywanie dla innych niespodzianek i prezentów to ulubione czynności wszystkich dzieci. Jedno jest pewne - na tej wyjątkowej ulicy zawsze jest wesoło!

(opis wydawcy)

"Ulica radosna" to wspaniała, ciepła, urocza opowieść dla młodszych czytelników. Zawiera dwanaście rozdziałów na każdy miesiąc roku. Czytelnik poznaje mieszkańców ulicy Radosnej 123, niezwykle pogodne relacje między nimi i wyjątkowy klimat. Nie jest to skomplikowana lektura, ukazuje zwyczajne, proste życie osób zamieszkujących to miejsce. Oczywiście nie brakuje przygód absorbujących dziecko i jego wyobraźnię, którą dodatkowo stymuluje przepiękna oprawa graficzna. Treść w pozytywny sposób uczy, jak można budować relacje międzyludzkie, kształtować miłość do zwierząt, gospodarować czasem w przyjemny sposób, pomagać sobie i troszczyć się o innych.

Jestem oczarowana tą lekturą i z czystym sumieniem mogę ją polecić! Śmiało możecie sprezentować tę niewielkich rozmiarów książeczkę pociechom swoim lub tym bliskim Waszemu sercu. Ma w sobie wiele dobrego przekazu, który może stanowić naukę dla dziecka. Warto również razem przysiąść do przygód bohaterów, aby pogłębić wspólną relację :).

Za egzemplarz dziękuję księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
Ps. Sprawdźcie więcej nowości - każdy znajdzie coś dla siebie :).

0 komentarze:

Prześlij komentarz