czwartek, 1 lutego 2018

Poradnik oparty na doświadczeniach: "Projekt miłość" Karoliny Krauze.

Z poradnikami nigdy nie było mi po drodze. Ostatnio coś się zmieniło i od czasu do czasu zdarza mi się zajrzeć do tego typu publikacji. Niedawno w moje ręce trafił egzemplarz "Projekt miłość" Karoliny Krauze, autorki bloga rozwiedziona.pl. Lekturę otworzyłam dosłownie na chwilę, z ciekawości, czytanie miałam rozpocząć za kilka dni. Nawet nie zauważyłam, kiedy wylądowałam w okolicach 50tej strony. 


Karolina Krauze napisała naprawdę dobry poradnik dla żeńskiego grona czytelników. Dzięki przystępnej formie czyta się go naprawdę szybko i z przyjemnością. Autorka swoje rozważania opiera na doświadczeniach, nie przekazuje treści, będącej jedynie suchą teorią, której czasem głowa pęka, bo wszędzie jej pełno. Wyobraźmy sobie naukowe rozważania grona ekspertów w tej dziedzinie... Wieje nudą na kilometr! Autorka nie przelewa na papier poglądów, przypuszczeń, koncepcji hipotetycznych, lecz opiera się na wiedzy życiowej, powstałej na bazie doświadczeń (nie tylko własnych).


Karolina Krauze opisuje różne sytuacje w relacjach damsko-męskich i je analizuje, interpretuje. Przedstawia wady płci pięknej oraz błędy popełniane przez kobiety. Pewnie nie zdziwicie się, jeśli zgodzę się z autorką - wielu z nich nie zauważamy! Czasem my, panie, mogłybyśmy zastanowić się nad swoim zachowaniem, czy na pewno słusznie i dobrze postępujemy w pewnych sytuacjach? Możliwe, że to właśnie nasze czyny przyczyniają się do nieudanych relacji damsko-męskich. W poradniku spotykamy się z opisem typowych kobiecych i męskich postaci. Mamy zarówno charakterystykę matki polki, jak i karierowiczek, dążących do celu po drabinie sukcesu. Przeczytamy o facetach, należących do grupy cwaniaków, a także o przedstawicielach typu "Piotruś Pan".

Jak głosi fragment okładki, poradnik ten jest "dla każdego, kto przeżył rozstanie". Nie do końca się z tym zgadzam. Sięgnąć po tę książkę mogą także panie, które dopiero co szukają miłości lub już ją znalazły. Każda kobieta odnajdzie w nim wiele wskazówek, jak postępować w relacjach z potencjalną lub obecną drugą połówką. Niektóre z nich przydatne są nawet w "zwykłych", codziennych kontaktach z innymi ludźmi.


Niekiedy dobrze jest przyjrzeć się pewnym sprawom z boku. Karolina poniekąd zrobiła to za nas, warto więc poznać jej punkt widzenia. Nie musicie się z nią zgadzać, bo ile ludzi, tyle różnych charakterów i wypracowanych poglądów. Może się jednak okazać, że niektóre treści dadzą Wam do myślenia i tylko na tym skorzystacie.

Za egzemplarz "Projekt miłość" 
serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak.


3 komentarze:

 1. Warto przeczytać tę książkę. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytam często poradników, ale może jednak się skuszę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię czasem sięgnąć po poradnik, jeśli jest on oczywiście ciekawy. Może i ten wpadnie mi w rączki. \K.
  https://cleosevhome.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń