środa, 19 grudnia 2018

RUSZ GŁOWĄ: Martin Garden "Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne".

Nigdy nie marnujemy czasu, który możemy spędzić razem. Chodzimy na spacery, do kina, na ciacho do kawiarni, gramy w planszówki, bawimy się na kręglach… Można by wymieniać i wymieniać. Ostatnio nasze wspólne popołudnia i weekendy upłynęły nam między innymi na rozgryzaniu zagadek. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zysk i S-ka rozruszaliśmy nasze szare komórki, rozwiązując zadania ze zbioru "Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne".Martin Gardner, autor zbioru, przez dwadzieścia pięć lat prowadził w najstarszym amerykańskim miesięczniku popularnonaukowym Scientific American kolumnę, w której co jakiś czas zamieszczał specjalnie dobrane zadania matematyczne i łamigłówki wymagające logicznego myślenia. W najnowszej publikacji znajdziemy 66 z nich, określonych jako najatracyjniejsze. Zagadki są zróżnicowane pod względem trudności. Sięgając po ten zbiór, możemy szykować się na przestawianie zapałek i figur szachowych, zadania związane z monetami, figurami geometrycznymi, liczbami, papierosami, a nawet wodą i winem :). Czasem trzeba coś przeliczyć, czasem coś dorysować. Kombinacji jest wiele.

W naszej wspólnej ocenie zbiór Martina Gardena jest świetną alternatywą na spędzenie czasu wolnego. Nie tylko we dwójkę, warto również samemu rozruszać swoje szare komórki. Niektóre zagadki wymagają dłuższej chwili zastanowienia, inne można dość szybko rozpracować. Dostępne w książce możliwości rozwiązań pozwalają rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jeszcze nie rozpracowaliśmy wszystkich zagadek, przyjemność dawkujemy sukcesywnie. Polecamy! Każdy znajdzie tu coś dla siebie :).

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

0 komentarze:

Prześlij komentarz