sobota, 29 lutego 2020

Emocjonalny rollercoaster: J. Harrow "Nieodpowiednia dziewczyna".


Gdy cały świat jest przeciwko,
a serce nie słucha rozumu,
może wydarzyć się wszystko...Eve to młoda, utalentowana artystka - zajmuje się tatuowaniem. Nie wierzy w miłość i doświadczona przeszłością nie szuka związków. Z natury jest buntowniczką, a jej ozdobione malunkami ciało tylko daje pretekst do osądzania jej z góry. 

Daniel to facet idealny. Pochodzi z kochającej rodziny, posiada dobre wykształcenie i zawsze potrafi zachować się odpowiednio do sytuacji, z pełną kulturą. Nigdy nie mógł narzekać na brak wsparcia ze strony bliskich.

Eve i Daniel to totalne przeciwieństwa... Pewnego dnia spotykają się w studiu tatuażu. Daniel, zachęcony przez swoją dziewczyną, Alice, zamierza wytatuować sobie miłosną pamiątkę. Kiedy jednak trafia na Eve, coś się zmienia. Fascynacja dziewczyną sprawia, że chce ją poznać mimo wszystko bliżej. Nie wie nawet, że ich drogi los skrzyżował już wcześniej...

"Nieodpowiednia dziewczyna" to książka, którą można porównać do uczuciowego, literackiego rollercoastera. Ta niebanalna historia wciąga każdym słowem i nie pozwala na oderwanie się od siebie. Autorka stworzyła bardzo emocjonalną powieść, w której porusza temat trudnej miłości i niełatwej przeszłości. Lubię sięgać po książki, gdzie ważną rolę odgrywają przeplatające się ze sobą demony przeszłości i uczucia. 

Pokochałam Eve i Daniela. Mimo, że nie zawsze byli wobec siebie szczerzy, a co więcej Daniel przez dłuższą chwilę nawet mnie irytował, to jednak oboje mieli w sobie coś takiego, co sprawiło, że zależało mi na ich szczęściu. Podobał mi się zabieg pisania rozdziałów z ich punktu widzenia, dzięki temu jeszcze bardziej zżyłam się z bohaterami i mogłam spojrzeć na pewne sprawy z ich perspektywy. Wisienką na torcie okazała się nutka erotyzmu. W tego typu relacji, jaka łączyła Eve i Daniela, aż się prosi o chemię i iskry. 

Podobało mi się także wplecenie na karty powieści motywu pamiętnika, ale nie chcę nic więcej zdradzać, żeby nie psuć Wam przyjemności z lektury! A jest to książka zdecydowanie godna polecenia. Wpadajcie do księgarń, zamawiajcie online, szukajcie w bibliotekach - warto!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

0 komentarze:

Prześlij komentarz