środa, 26 stycznia 2022

PREMIERA: "Miłosny układ" Sarah Hogle.

Naomi i Nicholas na pozór są zgraną, idealną parą, którą lada moment, bo za kilka miesięcy, czeka wystawne wesele. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że oboje... mają siebie dość, stali się dla siebie wrogami. Dlaczego więc się nie rozejdą? Mogliby, ale problem w tym, że osoba, która wycofa się jako pierwsza, będzie zmuszona pokryć bardzo wysokie koszty nadchodzącej uroczystości.

Kiedy Naomi orientuje się, że Nicholas także raczej nie tryska euforią na myśl o wspólnym życiu, rozpoczyna się prawdziwa batalia. Oboje dokuczają sobie, uciekają się do różnych podstępów, fundują sobie przeróżne, złośliwe kawały, byle tylko któreś z nich odpuściło i zdecydowało się do zerwania. Na tej wojnie wszystkie chwyty są dozwolone.

Walcząc na wszelkie możliwe sposoby, okazuje się, że nareszcie czują się swobodnie, nie muszą już niczego udawać, bo przecież w końcu są sobą. Ciągnące się przepychanki sprawiają jednak, że cała ta sytuacja przenosi się na trochę inne tory...


"Miłosny układ" skradł moje serce! Uwielbiam komedie romantyczne, zawsze świetnie się przy nich bawię. Sarah Hogle nie zawiodła mnie, bowiem spędziłam przy tej książce kilka naprawdę rewelacyjnych godzin. W tej historii nie brakuje humoru, często złośliwego, ale i inteligentnego. Ta książka nie tylko bawi, ale też pozwala na refleksje. Bardzo podobało mi się spojrzenie autorki na relacje w związku dwojga osób. Nie zbuduje się udanej więzi, jeśli nie będzie się o nią dbało i nad nią pracowało. Przede wszystkim obie strony muszą czuć się swobodnie i niczego nie udawać! Szczerość to podstawa związku. Szczerość nie tylko wobec partnera, ale i wobec samej/samego siebie. Każdy związek wymaga pracy, rozmów, starań, nie muszą być to wcale wielkie niespodzianki, wystarczą małe gesty, miłe słowo, docenienie drugiej strony. Sposobów, by okazać uczucie i szacunek, jest wiele.

Gorąco polecam dzisiejszą premierę, bez żadnych wątpliwości! Autorka ukazała związek dwóch osób w krzywym zwierciadle, z jednej strony ubawimy się do łez, z drugiej zaczerpniemy kilka prawd na temat pielęgnowania uczucia.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza.

0 komentarze:

Prześlij komentarz