niedziela, 19 czerwca 2022

ZADBAJ O WNĘTRZE: Joanna Godecka, Alina Adamowicz "Nigdy nie wstydź się siebie".

Wstyd - uczucie jak każde inne. Nasze życie jest wypełnione zróżnicowanymi emocjami i jest to jak najbardziej w porządku. Należy jednak być świadomym, że niektóre uczucia mogą działać na nas niszcząco. Właśnie tak jest ze wstydem, który pod lupę wzięły Joanna Godecka i Alina Adamowicz we wspólnej książce "Nigdy nie wstydź się siebie", dostępnej w księgarni Tania Książka.


Bardzo cenię sobie pozycje, które przyczyniają się do mojego rozwoju osobistego. Zagadnienia motywacyjne i te związane z psychologią to ostatnio u mnie chleb powszedni. Kiedy sięgnęłam po "Nigdy nie wstydź się siebie", miałam spore oczekiwania. I muszę przyznać, że autorki mnie nie zawiodły. W książce znajdują się wywiady z lekarzami, będącymi profesjonalistami w swojej dziedzinie, a także z osobami, które mają już pewien bagaż doświadczeń i teraz mogą podzielić się swoją wiedzą z innymi.

Wstyd to dość złożone uczucie, które destrukcyjnie wpływa na naszą samoocenę, a to z kolei blokuje nas w wielu działaniach, odbierając tym samym różne szanse i doprowadzając do pogorszenia samopoczucia. Aby iść do przodu, jak ja to mówię "po swoje", trzeba skoncentrować się na dobrych rzeczach i przede wszystkim na sobie. Nigdy nie jest tak, że każdy każdego zadowala. Wstyd może wynikać z różnych charakterów i okoliczności, jedno jest natomiast pewne - nie pomaga w życiu, wręcz odwrotnie. Warto pracować nad swoimi bolączkami, a "Nigdy nie wstydź się siebie" ma za zadanie wspomóc tę pracę i zmotywować nas do działania.

Sposób, w jaki autorki przekazały treści, jest jak najbardziej przystępny. W książce znajdziemy liczne porady i przydatne ćwiczenia. Nie jest to pozycja, którą po jednym przeczytaniu bezpowrotnie odłożymy na półkę. Do takich publikacji się wraca, analizuje i czerpie. POLECAM!

Za egzemplarz dziękuję księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
Ps. Sprawdźcie więcej nowości - każdy znajdzie coś dla siebie :).

1 komentarze: