niedziela, 15 lipca 2018

SECOND CIRCLE TATTOOS: "Rozdarte serce" Scarlett Cole.Tatuażystę Cujo w przeszłości porzuciła matka, wywołując tym samym u niego pewien rodzaj uprzedzenia do głębszych relacji z kobietami. Brody Matthews, bo tak w rzeczywistości nazywa się artysta, woli unikać komplikacji w życiu, zwłaszcza w miłości. Kobiety stanowią dla niego źródło problemów, tak więc unika okazji do zawierania zażyłości. Jak to w życiu bywa, niektórych rzeczy nie da się zaplanować. Tak samo Cujo nie przewidział, że gdy na jego drodze pojawi się Drea, serce mu zmięknie. Piękna, pracowita dziewczyna, której los nie oszczędza - opieka nad śmiertelnie chorą matką, dwa etaty i ciągłe marzenie o chwili odpoczynku w spokoju to trochę ciężka mieszanka. Drea i Cujo to totalnie odmienne charaktery. Ich spotkanie wywołuje napięcie, wprowadza zamieszanie, ale i przynosi uczucie. Gorącą miłość w rytmie love-hate.

"Rozdarte serce" to drugi tom serii SECOND CIRCLE TATTOOS. Pierwsza część, "Najtwardsza stal" okazała się być lekturą, którą przyjemnie się czytało. Niewiele zmieniło się w przypadku kolejnego tomu, on także przypadł mi do gustu. Po "Rozdarte serce" można sięgnąć bez znajomości wcześniejszej historii, jednak jeśli o mnie chodzi, to raczej preferuję zachowywanie kolejności przy poznawaniu jakiejkolwiek serii.

Co dobrego mogę napisać na temat "Rozdartego serca"? Na pewno na plus zasługuje wartka i w moim odczuciu wciągająca akcja, ciężko zrobić sobie pauzę. Mnogość różnorodnych wątków - od obyczajowych, romantycznych, po kryminalne i psychologiczne - nie pozwala na nudę. W książce nie brakuje też fragmentów, które skutecznie podnoszą napięcie. Sięgając po "Rozdarte serce" należy być przygotowanym na całą paletę emocji. Autorka zadbała, aby na kartach powieści znalazły się też wartości, które wielu z nas bardzo sobie ceni, mam tu na myśli m.in. szczerą przyjaźń.

Język książki, sposób, w jaki została opowiedziana historia Cujo i Drei sprawiają, że powieść czyta się przyjemnie. Pióro Scarlett Cole sprawia, że przenosimy się do wykreowanego przez autorkę świata w taki sposób jak byśmy znaleźli się tam na miejscu, byli tuż obok bohaterów. W mój gust wplotły się fragmenty, w których nie brakowało humoru, ironii, ciętych ripost. W tego typu lekturach to zawsze mile widziane urozmaicenie!

Za egzemplarz "Rozdartego serca" serdecznie dziękuję
Wydawnictwu Akurat oraz Business & Culture.
1 komentarze:

  1. Bardzo możliwe, że sięgnę po tę książkę, ale najpierw po poprzednią część. :)

    OdpowiedzUsuń