poniedziałek, 30 marca 2020

KSIĄŻKA PEŁNA MAGII I HUMORU: Marcin Hybel "Różdżka z Fershey".


"Rzucanie zaklęć niesie ze sobą spore ryzyko.
Wielu śmiałków próbowało stworzyć różdżkę,
dzięki której można byłoby zapanować nad przekorną naturą magii."


Przenieśmy się w czasie do XI wieku. Wówczas siedemnastoletni, początkujący czarodziej Magnus, mieszkający w podlondyńskiej mieścinie Fershey, wplątuje się w niemały ambaras. Chłopak zazwyczaj był bardzo pilnym uczniem szkoły magicznej, ale od czasu do czasu poznawał smak kłopotów. Tak też stało się teraz. Uciekając przed miejscowymi chuliganami, przypadkiem, przy użyciu swojej różdżki, kiedy to próbuje cofnąć czas o kilka godzin, przenosi się do czasów współczesnych. Chłopak traci przytomność, a wyglądająca jak patyk różdżka trafia... do pyska pewnego wilczura. 

Czy Magnus wróci do swojego miasta i swojej epoki? Czas rozpocząć przygodę pełną magii i humoru.

"Różdżka z Fershey" to rewelacyjna, lekka, niezwykle przyjemna w odbiorze powieść. Autor posługuje się takim stylem, że nie sposób oderwać się od tej jakże magicznej historii, w której średniowiecze miesza się ze współczesnością. To opowieść pełna humoru, momentami stająca się komedią omyłek, z płynną akcją i bohaterami, których nie sposób nie polubić. Właściwie, to odnajduje się w nich coś, co do nich zbliża, co sprawia, że życzy im się jak najlepiej i kibicuje we wszelkich kłopotliwych sytuacjach. 

"Różdżka z Fershey" nie tylko poprawia nastrój i humor. Poza niekontrolowanymi wybuchami śmiechu, warto przygotować się też na chwile wzruszenia, a nawet i smutku. Na szczęście zawsze gdzieś tli się nadzieja na lepszą przyszłość. Wiara potrafi wiele zdziałać, a warto też pamiętać, że po każdej burzy w końcu wychodzi słońce. Jedno jest pewne - emocji nie brakuje.

Kochani, gorąco polecam Wam tę książkę, to lektura dla wszystkich tych, którzy chcą poczuć się młodo (lub wciąż tak się czują), którzy szukają odskoczni od świata, zwłaszcza teraz, w tych trudnych czasach. Będziecie się przy niej świetnie bawić :).

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.


2 komentarze:

 1. Jest to książka, która na obecne czasy z pewnością pomogłaby mi się zrelaksować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam wszystkich, Nazywam się Felicia Aisha Sadat i jestem tutaj, aby poświadczyć dobre uczynki BABA NOSA UGO ze świątyni Karnataka, ponieważ moje szczęście zostało przywrócone, jestem mężatką od około 28 lat, doszło do tego, że mój mąż zaczął zachowywać się dziwnie, a potem zostawił mnie i nasze 2 dzieci dla innej kobiety na ponad 6 miesięcy, nigdy nie wiedziałem, że ma romans z inną kobietą, ta kobieta chce odebrać moje szczęście i wszystko, na co pracowałem, czułem się jak kończąc to wszystko. Szukając rozwiązania, natknąłem się na kilka świadectw dotyczących Spellcaster w Internecie.
  Niektórzy zeznawali, że sprowadził z powrotem ich byłego kochanka, niektórzy zeznali, że rozwiązuje on wszelkiego rodzaju problemy duchowe, leki ziołowe na choroby takie jak fybroid, astma, choroby przenoszone drogą płciową, choroby nerek, cukrzyca, zaburzenia erekcji, wygrana na loterii. Nigdy nie wierzyłem w czarownika, ale nie miałem wyboru, ponieważ wszędzie szukałem rozwiązania, więc otrzymałem e-mail od BABA NOSA UGO z Testimonies online i postanowiłem spróbować.
  Skontaktowałem się z nim przez e-mail i wyjaśniłem mu swój problem, powiedział mi, co muszę zrobić, a ja zrobiłem tak, jak polecił, przygotowałem coś dla mnie i zrobiłem większość rzeczy sam, właściwie wątpiłem, kiedy mi powiedział że powinnam się spodziewać dobrych wiadomości, minęło mniej niż 7 dni, kiedy mój mąż zadzwonił do mnie po tak długim czasie. Wrócił przepraszając i prosząc o wybaczenie, wszystko było jak sen, wybaczyłem mu i teraz jesteśmy szczęśliwsi niż kiedykolwiek wcześniej.
  Chcę bardzo podziękować BABA NOSA UGO za jego życzliwą pomoc, nigdy nie spodziewałem się tak wspaniałej pracy duchowej i nie przestanę dzielić się jego świadectwami. Jeśli masz jakiś problem duchowy i szukasz prawdziwego i autentycznego Czarodzieja, skontaktuj się z BABA NOSA UGO, a będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

  E-mail: nosaugotemple@gmail.com

  WhatsApp: +33753216802

  https://karnatakatemple.wixsite.com/karnataka

  OdpowiedzUsuń