wtorek, 30 października 2018

PRZEDPREMIEROWO: "Ostrożnie z miłością" Samanthy Young.

Przypadek sprawia, że Ava i Caleb spotykają się na lotnisku. Dziewczyna czuje się tak, jakby wszystkie moce wszechświata sprzysięgły się przeciwko niej, a kropką nad "i" staje się poznanie Caleba - Szkota Sukinkota. Nie dość, że arogancko zajął jej upragnione miejsce w pierwszej kasie, narobił wstydu przy automacie z kawą, to jeszcze napatoczył się w Chicago, gdzie oboje mieli przymusową przesiadkę i nocleg w związku z problemami pogodowymi, przez które odwołano ich lot. Utarczki słowne, liczne przytyczki, w końcu doprowadziły do tego, że... rosnące napięcie sprowadziło ich oboje do łóżka. Deklarują się, jakoby był to jednorazowy wyskok, los jednak chce dla nich inaczej. Oni chyba także...


"Ostrożnie z miłością" to prawdziwa petarda! Zwariowałam na punkcie tej książki! Nie pamiętam, kiedy już pierwsza strona wywoływała u mnie wybuch śmiechu - a z tą powieścią właśnie tak było. Spora dawka humoru to jedno, ubaw wzbudzały również stosunki między bohaterami. Relacja love-hate to element wielu romansów, nie zawsze jednak jest dobrze nakreślony. Czasami ma się dość, tak bardzo irytuje. Samatha Young tak scharakteryzowała bohaterów i tak kreowała ich więź, że ciężko było poczuć jakieś negatywne emocje. Ba, z trudnością odrywałam się od lektury (niestety moja doba nie rozciąga się magicznie i czas na czytanie stanowi niewielką jej część, nad czym ubolewam bardzo, zwłaszcza przy takich książkach :P). Charyzmatyczna Ava, niedająca sobie w kaszę dmuchać, i początkowo tajemniczy, przystojny (ale nie tak cukierkowo, niczym grecki bóg, jak to w wielu powieściach bywa) i charakterny Caleb to połączenie idealne.

Najnowsza powieść Samanthy to pozycja obowiązkowa na długie, jesienne wieczory, dla wszelkich romantyczek i nie tylko. Prawdę powiedziawszy, to brakuje mi skali, aby ocenić tę książkę :D! Fabuła w 100% przypadła mi do gustu, kreacja postaci także, ale o tym już wspominałam. Pióro autorki również jest mi bliskie, "Ostrożnie z miłością" nie jest pierwszą powieścią Samanthy, z którą się spotykam, ale zdecydowanie jest jej najlepszą (wśród tych, które miałam okazję poznać). Wyczucie w opisach scen łóżkowych również zasługuje na plus. Autorka posługuje się takimi słowami, takimi opisami, które absolutnie nie budzą niesmaku. Wszystko w tej kwestii jest wyważone i odpowiednio dobrane.

Premiera powieści już jutro, dlatego gorąco polecam Wam udać się do sklepu po swój egzemplarz! Nie będziecie żałować, emocje gwarantowane. Książka zdecydowanie ląduje na półce ULUBIONE :).

Za egzemplarz "Ostrożnie z miłością" serdecznie dziękuję Burda Książki.


2 komentarze:

  1. Książkę już mam. Jestem jej bardzo ciekawa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam jedną książkę tej autorki i bardzo przypadła mi do gustu :)

    Pozdrawiam,
    Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń