sobota, 5 października 2019

ROMANS INNY NIŻ WSZYSTKIE: Izabela Skrzypiec-Dagnan "Świetnie się bawię w twoich snach".

Macie czasem wrażenie, że jesienne, długie wieczory z książką mają swój urok, coś z magii? Ja owszem. I choć kombinacja koc, herbata, świece i lektura nadaje się właściwie na każdą porę roku, to teraz smakuje jakoś lepiej. Zwłaszcza, że ostatnio trafiam na wyjątkowe perełki. Dziś chciałabym zaprezentować świetną, polską, debiutancką powieść Pani Izabeli Skrzypiec-Dagnan pt. "Świetnie się bawię w twoich snach".


Jak jeden nieprzemyślany krok może wpłynąć na nasze życie?

Jula i Krystian byli niegdyś prawdziwie kochającą się parą. Teoretycznie sprawa wydaje się prosta - są uczucia, jest związek. Niestety, nie zawsze bywa tak kolorowo. Oboje żyją teraz osobno i starają się poukładać swoje życia na nowo, mimo, że w duszy odczuwają smutek i tęsknotę. Jula ukojenia szuka w ramionach starszego od siebie mężczyzny, Rafała, Krystian zaś fascynuje się wnętrzem Darii, jakże odmiennej od dawnej ukochanej. Pewnego dnia los znowu krzyżuje ich drogi. Spotkanie sprawia, że dawne uczucia wracają...

Czy warto angażować się w coś nowego, czy lepiej ratować coś, w co już włożyliśmy serce - reację, która może okazać się czymś naprawdę dla nas ważnym?

Książka "Świetnie się bawię w twoich snach" rozłożyła mnie na łopatki. Izabela Skrzypiec-Dagnan zaserwowała czytelnikom kawał rewelacyjnego romansu, w którym nie ma miejsca na schematy utarte już w tego typu literaturze. Książkę połyka się ekspresowo, nie tylko ze względu na wciągającą historię, krótkie rozdziały czy według mnie przystępny w odbiorze styl autorki, która, kolokwialnie mówiąc, nie owija w bawełnę. Bohaterowie nie są przerysowani, ich codzienność nie jest usłana różami, dzięki czemu łatwiej jest odnaleźć się w ich świecie. Problemy, uczucia, rozterki, coś, co się kończy i coś, co się zaczyna - nie brzmi znajomo? Ach, zapomniałabym - emocje, emocje, jeszcze raz emocje. Momentami miałam wrażenie, że i ja odczuwam to samo, co występujące w powieści postaci - tęsknotę czy smutek.

W powieści "Świetnie się bawię w twoich snach" czytelnik ma możliwość zwolnienia codziennego tempa i zastanowienia się nad kilkoma aspektami życia, uczuć. Miłość jest jak kwiat - niepielęgnowana usycha, kończy się. Tak ważna i głęboka relacja z drugą osobą wymaga pewnych poświęceń, kompromisów, pracy. Czasem trzeba zawalczyć o uczucie, podjąć trudne decyzje, nie zawsze bowiem jest cukierkowo jak w najpiękniejszej bajce.

Z czystym sumieniem mogę polecić debiutancką powieść Pani Izabeli Skrzypiec-Dagnan. To historia szczera, intrygująca, napisana w sposób realistyczny. Na pewno mogę ją zaliczyć do jednych z najlepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać w tym roku.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.

1 komentarze:

  1. Bardzo mnie zachęciłaś do lektury :) Na pewno dam szansę temu debiutowi.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń