niedziela, 13 października 2019

WILLA POD KASZTANEM: Krystyna Mirek "Światło gwiazd".

Za naszymi oknami od pewnego czasu oko cieszy barwna jesień. W willi także nastał ten magiczny czas. Kolorowy ogród jak zawsze wygląda przepięknie. Mogłoby się wydawać, że wszystko jest na swoim miejscu. Niestety, ale na mieszkańców czeka kilka zawirowań...

Pewien astrofizyk wprowadza do życia jednej z kobiet niemałe zamieszanie. Bartek, polując na uczucia, szukając miłości, nie zawaha się przekroczyć pewnych granic. Obecne zaś pod jednym dachem, dźwigające swój bagaż doświadczeń dwie synowe staną się utrapieniem babci Kaliny - złotej, przede wszystkim spokojnej kobiety. Jeśli myślicie, że wizualne uroki tego magicznego miejsca, roztaczające się zapachy domowych wypieków (daję słowo, czuję tę szarlotkę!) oraz smak przywołującej ciepłe wspomnienia, domowej lemoniady wystarcza, aby jakoś się ta sytuacja rozwiązała, jesteście w błędzie. Tym razem trzeba będzie przeprowadzić nieco poważniejsze przedsięwzięcie. Czy uda się poukładać zawiłe relacje i zgromadzić wszystkich przy jednym stole? "Droga do szczęścia czasem bywa krucha, ale zawsze warto jej szukać"

Pani Krystyna Mirek jak zwykle nie zawodzi! "Światło gwiazd" to czwarty tom rewelacyjnej, pełnej uroki i ciepła serii WILLA POD KASZTANEM. To opowieść obyczajowa, pełna zawirowań, ale z happy endem, czyli z tym, co tygryski lubią najbardziej (czyt. ja :D). Autorka kolejny raz skupia się na relacjach rodzinnych, podkreślającym tym samym, jak ważne są one dla człowieka. Miłość, taka dojrzała, prawdziwa, przyjaźń i najbliższe nam osoby to coś niezbędnego, nadającego sens życiu. "Światło gwiazd" jest powieścią przepełnioną mądrością, Pani Krystyna skupia się na ważnych dla nas wszystkich wartościach. Każdy popełnia błędy, ważne, aby się na nich uczyć i również korzystać z doświadczenia innych osób. Trzeba też próbować zrozumieć drugiego człowieka, szczerze z nim rozmawiać i umieć wybaczać, nawet wówczas, gdy jest to bardzo trudne.

Pióro Pani Krystyny ma w sobie coś magicznego. Autorka tworzy wartościowe, głębokie, mądre i przede wszystkim realistyczne powieści obyczajowe, w których w moim odczuciu każdy znajdzie coś dla siebie. 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Edipresse Książki.

0 komentarze:

Prześlij komentarz