sobota, 21 grudnia 2019

KRYMINALNE BOŻE NARODZENIE: Zbiór opowiadań "Cicha noc".

Historie literackie utrzymane w świątecznym klimacie zawsze kojarzyły mi się z obyczajówkami, romansami i tym podobnymi powieściami. Ale przecież nie zawsze musi być słodko, kolorowo, przytulnie, prawda? Czasem Boże Narodzenie niekoniecznie musi mieć ten ciepły klimat...

"Magiczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia sprzyja wszelkiego rodzaju tajemnicom i niezwykłym wydarzeniom. Dlatego autorzy kryminałów tak często umieszczają akcję swoich książek w świątecznej scenerii. Książka, którą trzymasz w ręku, zawiera najciekawsze opowiadania kryminalne pióra zarówno wybitnych pisarzy, jak i mało znanych, a nawet zapomnianych autorów. Wszystkie te utwory łączy wyjątkowy klimat, misternie skonstruowana zagadka i niespodziewane rozwiązanie".


TAK JEST MOI DRODZY, "Cicha noc" to 15 opowiadań kryminalnych, których akcja rozgrywa się w okolicy Bożego Narodzenia. Magiczna i sielankowa świąteczna aura miesza się z dreszczykiem emocji, a wszystko to za sprawą kryminalnej otoczki, jaką zaserwowali mistrzowie gatunku. Muszę przyznać, że klimat okazał się kapitalny. Przełom XIX i XX wieku, angielska zima, srogie temperatury, śnieg, ale i przyjemne, pełne magii przygotowania do świętowania okazały się być wspaniałą mieszanką. 

W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie. Opowiadania z jednej strony mają coś wspólnego, świąteczny akcent, z drugiej zaś różnią się od siebie. Inny styl autorów, oryginalny pomysł na treść, odmienny klimat. Raz będziemy czekać na rozwiązanie zagadki związanej z kradzieżą, innym razem z morderstwem. 

"Cicha noc" skupia w sobie opowiadania utrzymane w stylu klasycznych kryminałów. Szukający krwawych zbrodni nie odczują satysfakcji, natomiast Ci, którzy cenią sobie zagadki logiczne, dedukcję, pracę ekscentrycznych detektywów, z pewnością będą zadowoleni z wyboru lektury. W mojej ocenie jest to naprawdę świetna pozycja! Złota epoka kryminału w świątecznej otoczce jest na wyciągnięcie ręki :).

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka.


1 komentarze:

  1. Emocjonalne historię zdecydowanie do mnie przemawiają, więc chciałabym przeczytać tę książkę.

    Dodaję bloga do obserwowanych ;)
    Pozdrawiam serdecznie!
    Mój blog

    OdpowiedzUsuń