niedziela, 26 maja 2019

NAJWIĘKSZE ZAGADKI ŚWIATA: Joel Levy "Niewyjaśnione tajemnice"

Tajemnice, zagadki, niewiadome. Człowiek ma z nimi do czynienia od zawsze. Obojętnie, w jakim wieku by nie był, zawsze coś wzbudza w nim ciekawość. Nie ma rozdziału w historii ludzkości, który nie kryłby w sobie intrygujących sekretów. Ci, którzy interesują się takimi kwestiami, wiele odpowiedzi mogą znaleźć w bogatej w ilustracje książce "Niewyjaśnione tajemnice".


Kim naprawdę był młody mężczyzna bez przeszłości,
który pojawił się na ulicach Norymbergi w 1828 roku?

Co nowego do naszej wiedzy o historii cywilizacji ludzkiej
wnoszą dziwne znaki na południowoamerykańskim naczyniu
sprzed 5000 lat?

Jak to możliwe, że przestępcy udaje się wyskoczyć
z lecącego nad Ameryką samolotu pasażerskiego
z walizką pełną pieniędzy i przez 40 lat nikt
nie jest w stanie go ani schwytać, ani choćby zidentyfikować?

"Niewyjaśnione tajemnice" autorstwa Joela Loevy'ego to publikacja, która budzi fascynację. Czytelnik ma do czynienia z tajemniczymi miejscami, zdarzeniami, dziwnymi doniesieniami i zagadkowymi artefaktami. Kto z nas nie zastanawiał się nad tym, czym jest Trójkąt Bermudzki? Czy nigdy nie kierowaliśmy myśli w stronę potwora z Loch Ness? Dla osób lubiących zagłębiać się w tego typu zagwozdki, "Niewyjaśnione tajemnice" mogą okazać się fascynującą lekturą. Liczne ilustracje, w tym mapy i fotografie świetnie urozmaicają i obrazują daną tematykę, która związana jest z różnymi okresami w historii i regionami na kuli ziemskiej. Czytelnik ma do czynienia z zagadkami, które do dziś nie zostały wyjaśnione (czy  w związku z tym mamy do czynienia z siłami pozaziemskimi?), a także z tymi, które mają swoje uzasadnienie, nierzadko naukowe. Ogromnym plusem tej publikacji jest jak najbardziej przystępny w odbiorze język.

Joel Levy, jeśli tylko sobie na to pozwolicie, zabierze Was w interesującą podróż, dzięki której rozwieje pewne wątpliwości i poszerzy Waszą wiedzę. Mnie spotkanie z tą lekturą usatysfakcjonowało, myślę, że i Wy poczulibyście się zadowoleni :).  


Za egzemplarz serdecznie dziękuję Oficynie Wydawniczej Alma-Press.


0 komentarze:

Prześlij komentarz