wtorek, 9 maja 2017

Majowe premiery - Wydawnictwo Dreams.

Kochani! Dziś krótko i zwięźle - przybywam z zapowiedziami od Wydawnictwa Dreams! Przedstawię Wam dwie pozycje, które ukażą się w tym miesiącu.Siła braterstwa, odwaga, marzenia i… troska o bliskich. Leśnej polanie, będącej ostoją dla gromady jeży, zagraża stado turni. W takich sytuacjach jeże zazwyczaj opuszczały swój dom, by szukać nowych siedlisk, tym razem jednak sytuacja wydaje się bardziej skomplikowana. Podczas gdy Rada Wielkiego Kamiennego Kręgu opracowuje plan zapobieżenia napaści, kilka młodych jeży potajemnie wyrusza na poszukiwanie Elory – krainy wiecznej szczęśliwości, o której opowiadają legendy. Przywódca młodzików, żywiołowy, marzycielski urwis Krążek nie spodziewa się nawet, jak wielką próbą charakteru okaże się dla niego ta przygoda… i jak przypieczętuje ich przyjaźń. Dokąd prowadzi tajemnicza mapa z groty? I jaki los ostatecznie spotka gromadę jeży? Przekonajcie się sami.

– Czy wiesz […] albo się domyślasz, gdzie leży Elora? […]
– Nie wiem, gdzie ona może być. Nikt tego nie wie.
– Ale gdzieś jest, prawda? Tato, powiedz, że jest! – domagał się potwierdzenia kolczasty.
– Tak. Myślę, że gdzieś jest. Kłopot w tym, że nie wiadomo gdzie. […]
– Ale powiedz mi, czy gdybyś wiedział, gdzie leży, miał plan i mógł wyruszyć w długą,
trudną i niebezpieczną drogę, by ją odnaleźć, czy poszedłbyś?
– Ale nie wiem, gdzie leży i nie mam planu.
– Ale gdyby?
– Gdyby… gdyby… gdyby… – Głusz odwlekał odpowiedź. – Gdybym nawet wiedział, i tak
bym nie poszedł.
– Dlaczego?
– Sam powiedziałeś, że droga do Elory mogłaby być długa, trudna i niebezpieczna…


"Uciekająca narzeczona" Denise Hunter - premiera 19.05.2017 r.


To kolejna część serii Summer Harbor. Pierwszy tom, "Jak płatki śniegu..." mogliście poznać bliżej dzięki mojej niedawnej recenzji.  Denise Hunter ponownie przenosi nas do świata Callahanów.

Ona pamięta tylko tyle, że go kocha. On nie może zapomnieć, w jaki sposób go rzuciła. Wstrząs mózgu wymazał siedem miesięcy z życia Lucy. Dziewczyna nie przypomina sobie rozstania z narzeczonym, Zakiem Callahanem, na tydzień przed ślubem, ani przeprowadzki do Portland. I naturalnie, nic nie wie o swoich następnych zaręczynach. Jedyne, co pamięta, to to, że Zac jest jej droższy nad życie.

Po nieoczekiwanym i niewyjaśnionym odejściu Lucy Zac przez wiele miesięcy nie mógł odzyskać równowagi. Z rozpaczy rzucił się w wir pracy na rodzinnej plantacji i w swojej restauracji w Summer Harbor. A teraz Lucy znowu pojawia się w jego świecie – bezdomna, bezradna i… zakochana. Potrzebuje go, by poskładać od nowa swoje życie. Lecz co będzie, gdy Lucy wróci pamięć?

Sami widzicie - maj zapowiada się dla czytelników ciekawie :). Zamierzacie przeczytać którąś z tych pozycji? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! Buziaki, Karolina.

7 komentarze:

 1. Obie książki zapowiadają się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza książka bardzo oryginalna, o jeżach jeszcze nie czytałam:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze, to ja także :)! Nawet nie słyszałam o podobnej książce :).

   Usuń
 3. Ciekawi mnie "Uciekająca narzeczona" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym wybrała uciekającą...

  OdpowiedzUsuń