niedziela, 17 czerwca 2018

ALABAMA SUMMER: "Gdy upadnę" J. Daniels.
Reed Tennyson, niegdyś bardzo zraniony przez kobietę, postanawia nigdy więcej nie angażować się w żadne związki. Przelotne przygody? Ok, ale żadnych deklaracji na dłużej. Trzyma się swoich zasad, uparcie nie schodzi z drogi, którą obrał i każdą dziewczynę, z którą zamierza spędzić tylko jedną, gorącą noc, uprzedza o tym. Wszystko się zmienia, gdy los zsyła mu na drogę Beth.

Beth nie miała łatwo. Całe swoje życie spędziła u boku matki narkomanki, a kiedy ta zmarła, dziewczyna wylądowała na ulicy. Na szczęście udało jej się odnaleźć rodzinę - siostrę matki, która przyjęła bezdomną Beth z radością, jak córkę.

Kiedy drogi Beth i Reeda krzyżują się, ten rozumie, że nie może dłużej trzymać się swoich zasad. Dla Beth traci głowę i zmienia swoje życie, choć w jego wnętrzu pojawia się myśl, aby wzbraniać się przed poważniejszymi uczuciami. Oliwy do ognia dolewa powrót do miasta... jego byłej dziewczyny.

Przeszłość, o której chcemy zapomnieć, niekiedy do nas wraca, a demony przeszłości nie chcą tak łatwo dać się pogonić.

"Gdy upadnę" wchodzi w cykl "Alabama Summer" autorstwa J. Daniels. To lektura idealna na wakacje. Fabuła wydaje się być nieco oklepana, historii, w których bohaterowie o trudnej przeszłości zaczynają darzyć się uczuciem, ale dawne wydarzenia stają na drodze ku ich szczęściu, było wiele. To tylko pozorne odczucie, bowiem w większości przypadków (z mojego punktu widzenia) każda z tych opowieści ma w sobie coś innego, świeżego. "Gdy upadnę" mile mnie w tej kwestii zaskoczyła. W książce nie brakuje elementów humorystycznych, nadających przyjemnego tonu, lekkiego w odbiorze, przeplatającego się z poważniejszymi kwestiami. Kreacja bohaterów jest interesująca, choć muszę przyznać, że Beth nie zalicza się do grona moich ulubionych postaci. Reed natomiast zdecydowanie zasłużył na moją sympatię.
Trzeci tom "Alabama Summer" można określić mianem erotyku, chociażby ze względu na ilość scen łóżkowych. Nie wszystkie wplotły się w mój gust, niektóre mogłyby w ogóle nie mieć miejsca i na pewno nie wpłynęłoby to negatywnie na ogólną ocenę książki. Wręcz przeciwnie! Tak czy siak, "Gdy upadnę" będę miło wspominać i śmiało mogę polecić tę pozycję, zwłaszcza miłośnikom serii "Alabama Summer".

Za egzemplarz powieści "Gdy upadnę"
serdecznie dziękuję Edipresse Książki.

0 komentarze:

Prześlij komentarz