niedziela, 10 czerwca 2018

Pouczająca klasyka: "Królewicz i żebrak" Marka Twaina.

Wzruszająca historia niezwykłej zamiany.XVI- wieczny Londyn i dwójka podobnych, ale różnych chłopców.

Tom wywodzi się z bardzo biednej rodziny, jest żebrakiem, Edward zaś ma królewskie korzenie. Dwa różne światy pewnego dnia się ze sobą splatają - chłopcy niespodziewanie spotykają się ze sobą i dla żartu zamieniają ubraniami, a co za tym idzie... rolami! Jak poradzą sobie w tej sytuacji?  

"Królewicz i żebrak" to historia, która najprawdopodobniej wydarzyła się w rzeczywistości. Mark Twain, kultowy pisarz, którego większość z nas poznała od strony literackiej jeszcze za czasów szkolnych dzięki lekturom obowiązkowym, w rewelacyjny sposób spisał tę opowieść. Jego styl niezmiennie zachwyca, bawi i wzrusza. Uroku dodają książce wspaniałe ilustracje, a także wyjątkowa oprawa. "Królewicz i żebrak" to pozycja wchodząca w zbiór "Mała klasyka" wydawnictwa Zysk i S-ka. Szczerze Wam powiem, że uwielbiam tę serię. Z tych książek płynie nauka, zarówno dla młodszego, jak i starszego pokolenia. One zmuszają do refleksji - nie inaczej jest i tym razem. Mark Twain idealnie ukazał to, jak postrzegane są poszczególne warstwy społeczne. Bycie bogatym nie zawsze jest takie cudowne, jak myślą inni, czasem skromne życie, nawet w biedzie, nie jest takie beznadziejne, jakby mogło się wydawać. Każda z pozycji w środowisku ma swoje plusy i minusy, blaski i cienie. Sprawiedliwość i moralność w społeczeństwie nie zawsze wygląda tak, jak powinna...

Mark Twain napisał książkę, którą każdy powinien poznać. To przepełniona mądrością powieść, obok której nie można przejść obojętnie. POLECAM Z CAŁEGO SERCA!

Za egzemplarz książki "Królewicz i żebrak"
serdecznie dziękuję Zysk i S-ka Wydawnictwo.

1 komentarze: