poniedziałek, 11 czerwca 2018

"Nieznośny ciężar tajemnic" Samanthy Young.

Niektóre sekrety są tak duże, że mogą zmienić wszystko.


India Maxwell musiała przeprowadzić się na drugi koniec kraju. Nowe miejsce to także nowi znajomi, wśród których nie od razu można stać się popularnym. Kiepskie kontakty towarzyskie i problemy w rodzinie to słaba mieszanka. Chcąc zapomnieć o kłopotach, dziewczyna robiła wszystko, by ponownie zająć poważane miejsce w swoim środowisku.

Zamieszkała w Bostonie wraz z matką, jej bogatym narzeczonym i jego córką. Cała czwórka przeprowadziła się do jednej z najbogatszych dzielnic. Niestety, nowe miejsce to nowe problemy. Eloise, przyrodnia siostra, jej specyficzni znajomi i arogancki facet, Finn, zatruwają życie Indii. Dziewczyna czuje się podle, jak śmieć. W swoim życiu doświadczyła już wiele złego... Teraz obawia się, że jej dawne sekrety ujrzą światło dzienne.

Nikt nie jest taki, za jakiego można by go uważać, a życie może być jeszcze bardziej skomplikowane. Nie każdy jest tym, za kogo uchodzi wśród innych...

"Nieznośny ciężar tajemnic" mile mnie zaskoczył! Fabuła tej książki to coś zupełnie innego, niż do tej pory przyzwyczaiła mnie Samantha Young. Co prawda tylko kilka książek tej autorki mam już za sobą, ale ta wyróżnia się na tle pozostałych. Owszem, mamy w tym przypadku do czynienia z wątkami romantycznymi, są też inne, trudne i ważne tematy, jednak czytając tę pozycję czułam coś więcej. To nietuzinkowa powieść, w której została podkreślona siła pieniądza, zwłaszcza w kręgach nastolatków. Ludzie często nie patrzą, co kryjemy wewnątrz, a na to, jak zasobny jest nasz portfel i jakie korzenie ma nasza rodzina. Autorka poruszyła również kwestie relacji na linii dziecko-rodzice, które zdecydowanie nie należą do najłatwiejszych. Samantha Young podkreśliła rolę przyjaźni w życiu człowieka, a także tematy, których z reguły się unika. Ładunek emocjonalny tej książki jest spory!

Wciągająca i realistyczna fabuła, interesująca kreacja bohaterów, wątki dotykające problemów i wartości ludzkich - w moim odczuciu ta książka jest naprawdę udana i warto po nią sięgnąć!

Za egzemplarz książki "Nieznośny ciężar tajemnic"
serdecznie dziękuję Edipresse Książki.

5 komentarze:

 1. Bardzo mi się podobała ta książka :) Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i niezwykle udane! Jestem pewna, że jeszcze kiedyś wrócę do historii Indii i Finna :) tylko to zakończenie... aż chce się kontynuacji!

  Pozdrawiam,
  Książkowa Przystań

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że książka pozytywnie Cię zaskoczyła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam już sporo dobrego o twórczości tej autorki i chciałabym się niedługo z nią zapoznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro piszesz, ze warto sięgnąć to się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń