wtorek, 12 czerwca 2018

The Coincidence: "Niepewność Violet i Luke'a" Jessiki Sorensen.

Czy Violet i Luke'owi uda się odzyskać spokój, by mogli przezwyciężyć swoje lęki i stwierdzić, co naprawdę do siebie czują?


Życie Violet to pasmo katastrof. Codzienne zawirowania sprawiają, że dziewczyna powoli zaczyna tracić kontrolę nad czymkolwiek, zwłaszcza nad sobą. Oliwy do ognia dolewają pewne niespodziewane wieści - zagubiona dziewczyna nie radzi sobie do tego stopnia, że prawie traci życie... Po nieudanej próbie obiecuje sobie, że teraz wszystko będzie inaczej wyglądać. Oparcia jak zwykle upatruje w Luke'u. Chłopak jest jedyną osobą, na którą zawsze mogła liczyć.

Przeszłość Luke'a nie należała do najłatwiejszych Alkohol, hazard, liczne zawirowania i poważne problemy... Teraz chłopak wychodzi na prostą. Niestety nie w każdym aspekcie życia przyszłość dobrze się klaruje. Luke czuje, że zakochał się w Violet, ale za żadne skarby nie chce wyznać jej prawdy. Martwi się, że dziewczyna albo się wystraszy, albo w najgorszym przypadku w ogóle nie odwzajemni jego uczuć.

Jak potoczą się losy Violet i Luke'a? Co się zmieni, gdy na horyzoncie pojawi się były chłopak dziewczyny?


"Niepewność Violet i Luke'a" to kolejny tom przepełnionej emocjami serii "The Coincidence", do której mam ogromną słabość. Choć tomy poświęcone Callie i Kaydenowi o wiele bardziej mi się podobały, to jednak część poświęcona Violet i Luke'owi również wzbudza zainteresowanie i wywołuje pozytywne wrażenie.

Jessica Sorensen przyzwyczaiła nas już do tego, że w jej książkach kipią uczucia. W tej części, tak jak i w poprzednich, nie brakuje zawirowań. Autorka tradycyjnie wplotła w karty swej powieści wątki psychologiczne. Mamy też do czynienia z podkreśleniem znaczenia innych, bliskich nam osób w naszym życiu. Bez wsparcia przyjaciół, rodziny, ukochanej lub ukochanego, czasem ciężko jest przetrawić pewne fakty, pogodzić się z określonym biegiem wydarzeń czy po prostu wyjść na prostą. 

Czytelnik, dzięki narracji z perspektywy bohaterów, ma szansę dokładniej odczuwać wszystko to, co ich dotyczyło, może lepiej ich zrozumieć i dzięki temu jeszcze więcej czerpać z lektury. Kreacja bohaterów niewiele różni się od poprzednich tomów - to skomplikowane osobowości, doświadczone przez przeszłość, zagubione w teraźniejszości. Dzięki takiemu zobrazowaniu postaci wiele osób ma szansę dostrzec, że młodość nie jest taka kolorowa i beztroska, jakby mogło się wydawać, a na wewnętrzną przemianę nigdy nie jest za późno.

"Niepewność Violet i Luke'a" to piękna, wzruszająca historia o niełatwym uczuciu. Porywa już od pierwszych stron, po wszystkim zachwyca i smuci - ale jak to, koniec?! Chciałoby się więcej! 

Za egzemplarz powieści "Niepewność Violet i Luke'a"
serdecznie dziękuję Zysk i S-ka Wydawnictwo.


0 komentarze:

Prześlij komentarz