poniedziałek, 29 stycznia 2018

Urzekająca powieść obyczajowa - "Druga szansa" Marcie Steele.


"Magiczna opowieść dla każdej kobiety, która chce się śmiać i płakać jednocześnie oraz odnaleźć miłość, pasję i piękne buty"


Riley Flynn, główna bohaterka powieści, ma już dość zawodów miłosnych... Po kolejnej, nieudanej relacji z żonatym i nie zamierzającym się rozwieść oszustem, żali się swojej przyjaciółce. Sadie także nie ma łatwo, życie zdecydowanie jej nie rozpieszcza. Nie może i nie umie znaleźć sobie miejsca od chwili, gdy rok temu zmarł jej mąż. Co gorsza, teraz zbliża się rocznica tego bolesnego wydarzenia, przez co czuje się jeszcze bardziej rozbita... Nadomiar złego sklep Chandler, z którym związane są obie panie, stoi na skraju bankructwa. Riley, Sadie oraz pracujący z nimi Dan chcą uratować renomowany salon z butami, mieszczący się w Hedworth, uroczym, angielskim miasteczku. Nie wyobrażają sobie sytuacji, w której stracą nie tylko etaty, ale i miejsce, które wiele dla nich znaczy, niesie im pocieszenie i ukojenie. Walka o sklep nie jest łatwa, zwłaszcza, że aktualna właścicielka, córka poprzedniego szefa, jest odporna na wszelkie propozycje ze strony załogi. 

Kobiety, ratując salon, nagle uświadamiają sobie, że być może przyszła pora na zmiany. Sadie widzi szansę na nowy, lepszy początek. Riley także zaczyna dostrzegać lepsze perspektywy na przyszłość, zwłaszcza, że na horyzoncie pojawił się Ethan, bardzo uroczy fotograf. Jak ułożą się losy bohaterów? Czy uda się uratować ukochany salon i rozpocząć nowe życie?

"Druga szansa" to wspaniała, urocza powieść obyczajowa, która chwyta za serce. Absolutnie nie jest to przesłodzone romansidło! Przyznam, że zżyłam się z bohaterami. Riley nie miała łatwo, jeśli chodzi o jej życie prywatne. Związek, w który bardzo się zaangażowała, okazał się nie mieć przyszłości - oczywiście z winy nieuczciwego mężczyzny. Sadie spotkała wielka tragedia, przez raka straciła ukochaną osobę i teraz w pojedynkę wychowuję córkę. Dan także miał za sobą rozstanie. Teraz buszował na portalu randkowym i umawiał się z poznanymi tam kobietami. Niestety, randki nie należały do udanych... Tych postaci nie da się nie lubić. Trzymałam kciuki, aby nie tylko udało im się uratować sklep, ale i wypełnić pustkę powstałą w ich sercach.

Fabuła nie jest zbyt wyszukana, ale czegoś takiego właśnie potrzebowałam. Mamy tu walkę o marzenia, o odnalezienie szczęścia. Została podkreślona rola przyjaźni w życiu człowieka oraz to, jak pomaga ona we wspólnym działaniu w dobrej sprawie. Żeby nie było tak kolorowo, czytelnik spotyka się też z poważnym problemem hejtu. Autorka zadbała, aby każdy, kto sięgnie po tę powieść, mógł wyzwolić zarówno te dobre, jak i mniej radosne emocje. Decydując się na "Drugą szansę" będziemy się śmiać, wzruszać, ale czasem i smucić.

Jako okładkowa sroka MUSZĘ pochwalić oprawę powieści! Zarówno zewnętrzną (to już chyba u mnie standard :D), jak i wewnętrzną - strony, na których rozpoczynają się kolejne rozdziały, opatrzone są tym samym liściastym motywem, jaki widzimy na okładce. Uwielbiam takie ozdobniki. 

"Druga szansa" to bardzo przyjemna propozycja literacka na wolny, leniwy dzień. Jak najbardziej polecam tę niezobowiązującą lekturę :)!

Za egzemplarz powieści "Druga szansa"
serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

1 komentarze:

  1. Czytam o tej książce dobre recenzje. Mam na nią coraz większą ochotę.

    OdpowiedzUsuń