sobota, 1 września 2018

CYKL O NIKICIE: "Dziewczyna z Dzielnicy Cudów" Anety Jadowskiej.

"Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. 
I jest Wars (…) oraz Sawa (…).
Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy".Dzielnica Cudów - część miasta, która zdecydowanie różni się od reszty. Pewne wydarzenia sprawiły, że życie tam wygląda dokładnie tak, jak w latach 30. ubiegłego wieku. Z Dzielnicy Cudów zostaje uprowadzona pewna piosenkarka, Zelda, występująca w znanym, renomowanym klubie Pozytywka. Do gry wchodzi pracująca dla Zakonu Cieni Nikita - córka zabójczyni i szaleńca. Nikita nie chce być taka, jak jej rodzice. Szuka sprawcy zdarzenia - niestety, ślady prowadzą ją w miejsce, w którym nigdy nie chciałaby się znaleźć... Czy jej partner do pracy, Robin z Zakonu Cieni, przyniesie pomocną dłoń?

"Dziewczyna z Dzielnicy Cudów" to moje pierwsze czytelnicze spotkanie z twórczością Anety Jadowskiej. I wiecie co? Jestem w pełni usatysfakcjonowana. Ta książka jest świetna! Rzadko, naprawdę rzadko sięgam po fantastykę. Stanowi ona malusieńki procent tego, co czytam. Książki z cyklu o Nikicie przyciągnęły mnie świetnymi okładkami i okładkowym streszczeniem, a zatrzymały rewelacyjną fabułą i urozmaicającymi historię, boskimi ilustracjami. To, co cieszy oko to jedno, ale przejdźmy do treści - to ona jest tu najważniejsza.

Sięgając po "Dziewczynę z Dzielnicy Cudów" bądźcie gotowi na niepowtarzalną historię, przepełnioną zaskakującymi zwrotami akcji, których nie sposób przewidzieć. Ta powieść działa jak magnes. Będziecie chcieli towarzyszyć niepospolitym, osobliwym bohaterom w ich niezwykłych przygodach. Szczególne miejsce w moim sercu zajęła główna bohaterka, Nikita. Autorka dawkuje informacje o te postaci, co sprawia, że jeszcze bardziej się z nią zżywałam. Nikita ma pogmatwaną przeszłość, co odzwierciedla poniekąd jej niejednoznaczny charakter. Ogromnym atutem powieści jest także oryginalne miejsce akcji. Wydarzenia rozgrywają się w alternatywnych miastach, gdzie zło czai się za rogiem. Ten świat został świetnie wykreowany, taka fantastyka do mnie jak najbardziej przemawia. Brawa za tak fantazyjny pomysł.

"Dziewczyna z Dzielnicy Cudów" to lektura dostarczająca sporo rozrywki. Pomysłowa, nietypowa, zaskakująca - zdecydowanie polecam :). Przy tej książce nie będziecie się nudzić. 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu SQN.

1 komentarze: