wtorek, 18 września 2018

PRZYPADKI SIÓSTR BRADFORD: "Wierna Tobie" Becky Wade.

Nora Bradford, genealog prowadząca własną osadę historyczną, trzy lata temu rozstała się z mężczyzną. Druzgocące wydarzenia sprawiły, że chcąc od nich uciec, rzuciła się w wir pracy. Poczucie samotności zacierała obowiązkami, książkami, filmami, serialami. Po prostu, żyła w swoim świecie. Czas zmian nadszedł w momencie, gdy Nora poznała Johna Lawsona. Mężczyzna ten, żołnierz i komandos, był przeciwieństwem genealożki. W życiu nie brakowało mu wyzwań, których nie bał się podejmować. Śmiało kroczył przed siebie każdego dnia, był konkretny. Nawet w chwili, gdy okazało się, że niebawem straci wzrok. Niegdyś adoptowany przez wspaniałą familię, teraz zapragnął odnaleźć biologicznych rodziców. Musi poznać swoje pochodzenie, zwłaszcza, że pogorszenie wzroku wywołała wada genetyczna. Pomocną dłoń oferuje mu Nora."Wierna Tobie" to bardzo przyjemna, życiowa powieść obyczajowa. Otwiera ona cykl "Przypadki sióstr Bradford" i zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy. W książce znajdziemy elementy romansu, jednak autorka nie skupia się usilnie na relacji głównych bohaterów. Miłość jest tutaj ważna, ale istotne są także inne wątki. Czytelnik ma szansę przyjrzeć się, jak mogą wyglądać poszukiwania biologicznej rodziny, jakie emocje mogą temu towarzyszyć - mogą, bo wiadomo, w różnych przypadkach różnie się to wszystko układa. Innym zagadnieniem, na które warto zwrócić uwagę, jest ucieczka Nory w nierzeczywisty świat seriali i zafascynowanie się postacią z ekranu.

Becky Wade posługuje się lekkim stylem. Autorka porusza temat wiary, ale robi to w sposób nienatarczywy. Ponadto, tak kreuje fabułę i charaktery bohaterów, że nie sposób się oderwać od powieści. Postaci nie są przerysowane, mają swoje dobre i złe strony, postępują jak zwyczajni ludzie, co sprawia, że stają się nam bliżsi. Nie są wyidealizowani, czasem możemy się z nimi nie zgodzić, ale realistyczna kreacja nie pozwoli nie poczuć z nimi więzi. Mają już na barkach bagaż doświadczeń, w pewnych kwestiach odczuwamy ich skomplikowany charakter.

Ogromnym plusem okazało się, przynajmniej dla mnie, nieprzewidywalne zakończenie. Właściwie, to zaskoczenia można było się spodziewać, bowiem w treści niejednokrotnie spotkałam się ze zwrotami akcji. Ponadto, "Wierna Tobie" wywołuje ogrom emocji. Są fragmenty, przez które się wzruszałam, były też takie, które wywoływały uśmiech. A to tylko część tego, co zgotowała dla czytelników autorka.

Moi Drodzy, jeśli macie ochotę na naprawdę dobrą powieść obyczajową, to serdecznie Wam polecam "Wierna Tobie". Spędziłam przy niej kilka przyjemnych godzin i myślę, że i Wy będziecie zadowoleni :). Ja czekam już na kolejne części!

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.

5 komentarze:

 1. Będę musiała przeczytać :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie zaskakujące zakończenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko sięgam po powieści obyczajowe, ale gdy najdzie mnie ochota będę o niej pamiętać ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Powieści obyczajowe lubię, wiec będę mieć na uwadze ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń