niedziela, 9 września 2018

Zapraszam na trzy jesienne wesela: "Panny młode. Jesień" Kathryn Springer, Katie Ganshert, Beth K. Vogt.

Długo i szczęśliwie zaczyna się dziś.
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na trzy jesienne wesela…WRZEŚNIOWA PANNA MŁODA Kathryn Springer

Annie Price chcąc uciec od przeszłości, przeprowadza się do Red Leaf, małego, urokliwego miasteczka. Udaje jej się otrzymać pracę w księgarni, gdzie zostaje kierowniczką. Jest szczęśliwa i zadowolona, co więcej, zaprzyjaźnia się z właścicielką księgarni. Jesse Kent, policjant i syn kobiety zatrudniającej Annie, nie jest uradowany z powodu relacji jego matki z obcą dziewczyną, zwłaszcza, że poznały się przez internet. Inni wiele razy wykorzystywali jego rodzicielkę, dlatego pozostaje czujny względem obcej mu kobiety. Wszystko się zmienia, gdy w miasteczku odbywa się rekonstrukcja historyczna wesela założycieli Red Leaf, w których rolę wcielają się właśnie Jesse i Annie. Uczucia biorą górę...

PAŹDZIERNIKOWA PANNA MŁODA Katie Ganshert

Ojciec Emmy stoi u progu życia. Córka pragnie go uszczęśliwić, spełnić jego marzenia zapisane na liście, którą przypadkiem znalazła. Jeden z punktów dotyczy jej samej. Umierający ojciec chciałby poprowadzić swoją córkę do ołtarza... Dlatego właśnie Emma wraz z kolegą Jakiem planują jesienne wesele. Tylko oni znają prawdziwy powód tych przygotowań. Do czasu - ich umowa zdaje się być "zagrożona", bowiem do gry wchodzą uczucia. Te prawdziwe.

LISTOPADOWA PANNA MŁODA Beth K. Vogt

Życie uczuciowe Sadie nie jest usłane różami. Trzecia z rzędu porażka budzi w niej coraz większą niechęć do romantycznych związków. Zwłaszcza, jeśli relacje te opierają się na wiadomościach wysyłanych z telefonu... Erik, jej najlepszy przyjaciel, jest jedynym facetem, dla którego odłożenie iPhone'a nie stanowi problemu. Potrafi rozmawiać po ludzku, w realnym świecie, a nie tylko tekstowo. Erik podkochuje się skrycie w Sadie, z czego ona nie zdaje sobie sprawy...


Nie wierzę, że to już koniec! "Jesień" dopełnia cykl "Rok Ślubów", który już dawno podbił moje serce. Cztery książki, dwanaście świetnych opowiadań, po jednym na każdy z miesięcy danej pory roku - taki podział serii książek przypadł mi do gustu. Opowiadania zawarte w tych lekturach zostały przepełnione życiowymi sytuacjami, przyjaźnią i oczywiście miłością, bo ona tu gra pierwsze skrzypce. Nie inaczej było w przypadku "Jesieni". Trzy opowiadania otulające bijącym od nich ciepłem, z bohaterami, których nie sposób nie polubić (chociaż czasem można się na nich obrazić, ale tylko na chwilę!), pozwoliły mi na spędzenie kilku godzin w przesympatycznym klimacie. Te historie podnoszą na duchu, pokazują, że wiara i nadzieja potrafią zdziałać cuda. Nie można bać się prosić o wsparcie, pomocną dłoń czy nawet radę. Są chwile, kiedy życie wystawia nas na próbę i tylko my sami możemy podjąć właściwą decyzję. Jeśli potrzebujemy jakiejś wskazówki, jakiegoś drogowskazu, obok nas znajdą się życzliwi, pomocni ludzie, wystarczy tylko uwierzyć i zaufać odpowiednim osobom. Zaufać też uczuciom, miłości.

Zarówno "Jesień", jak i pozostałe pory roku ujmują nie tylko życiowym, ciepłym klimatem. Te historie pisane są lekkim piórem, sprawiającym, że ich odbiór jest łatwy i przyjemny. I choć nie każda strona tych opowiadań budzi te najbardziej pozytywne uczucia, to zaręczam, że Wasze serca, drogie Panie, będą mięknąć. Gorąco polecam, nie tylko ostatnią część cyklu, ale ogólnie wszystkie 12 opowiadań na długie, jesienne wieczory. Pamiętajcie o zestawie obowiązkowym - ciepła herbatka, kocyk i świece :).

Za egzemplarz "Panny młode. Jesień"
serdecznie dziękuję Dreams Wydawnictwo.W cyklu Rok Ślubów zostały ponadto wydane:

2 komentarze:

  1. Interesujący cykl. Taki ciepły klimat czasami jest mi potrzebny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie klimaty i wydaje mi się, że ten cykl przypadłby mi do gustu. Chętnie bym go przeczytała. :)

    OdpowiedzUsuń