piątek, 19 kwietnia 2019

PRZYPADKI SIÓSTR BRADFORD: "Zakochana w Tobie" Becky Wade.Willow, najstarsza z sióstr Bradford, odpoczywa w swoim rodzinnym mieście. Sławna modelka cieszy się tym czasem do chwili, gdy spotyka Corbina Stewarta. Niegdyś stanowili nierozłączną parę. Oboje jednak popełnili pewne błędy i ich związek się rozpadł w burzliwej atmosferze. Choć próbowali ułożyć sobie życie na nowo, a Corbin nigdy o niej nie zapomniał, niegdyś zraniona Willow nie zamierza drugi raz wchodzić do tej samej rzeki. Czy raz stracone zaufanie i złamane serce można posklejać i wrócić do dawnej miłości?

"Zakochana w Tobie" to powieść lekka i przyjemna w odbiorze, podnosząca na duchu, idealnie wplatająca się w wiosenny klimat, a tego ostatnio sporo za oknami :). Jest w niej szczypta zdrowej melancholii, cała paleta emocji i poprawiający nastrój humor. Autorka skupiła się także na aspektach związanych z wiarą. Bohaterowie wielokrotnie "rozmawiają" z Panem Bogiem, pokładają w nim nadzieję, kierują do niego prośby. Bóg jest dla nich swego rodzaju drogowskazem.

Akcja toczy się niespiesznie, co idealnie komponuje się z całością powieści. To nie tylko piękne otoczenie, przyjazne postaci (brawa za kreację bohaterów, nie można ich nie polubić), ale i czas na refleksje i poznanie przesłania. Autorka w tej historii podkreśla, jak ważne w relacjach z innymi jest przebaczenie. Każdy zasługuje na drugą szansę, nie warto unosić się i za wszelką cenę przystawać przy swoim, gdyż można w ten sposób wiele stracić i żałować, że było się tak upartym. 
 
"Zakochana w Tobie" to drugi tom serii "Przypadki sióstr Bradford". Recenzję pierwszego tomu znajdziecie tutaj. Choć znajomość wcześniejszej części nie jest niezbędna, aby sięgnąć po drugą, to i tak zachęcam do jej lektury.  Becky Wade posługuje się łatwym w odbiorze stylem, porusza życiowe kwestie, przemyca wiele mądrości i kreuje sympatycznych bohaterów, co sprawia, że obok jej książek nie można przejśc obojętnie :).

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dreams.

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz