czwartek, 11 kwietnia 2019

ZAKRĘTY LOSU: Agnieszka Lingas-Łoniewska "Braterstwo krwi".

 
Na pozór wszystko się ułożyło. Na pozór wszystko jest dobrze.
A jeśli koszmar powróci?... Są sprawy, które trudno ostatecznie zamknąć…

 
Czas spotkać się z bohaterami pierwszego tomu. Kaśka i Krzysiek wpadli w sidła miłości. Niestety, przy okazji wydarzyło się wiele smutnych i nieprzyjemnych wydarzeń. Gośka, którą dla Kasi zostawił Krzysiek, zmarła w tragicznych okolicznościach. Wplątanie się w sidła mafii narkotykowej oraz kontakty z Łukaszem (Lukasem), bratem Krzyśka, ściągnęły na nią śmierć. Jej przyrodnia siostra, Kaśka, chcąc dosięgnąć sprawiedliwości, postanowiła zostać prokuratorem. Krzysiek również ukończył studia prawnicze. Po latach dawni kochankowie spotkali się ponownie i ich uczucie odżyło.
 
Teraz Krzysiek i Kaśka są małżeństwem, wybudowali dom, założyli kancelarię, sielanka rodzinna trwa. Łukasz, brat Krzyśka, został świadkiem koronnym i otrzymał nową tożsamość. Mieszka  i pracuje na Mazurach, samotnie, nie mogąc kontaktować się z rodziną. Teoretycznie wszystko wróciło do normy, winni zostali skazani, jednak mafia zawsze ma gdzieś swoich ludzi… "My nie zapominamy". Teraz w stawce jest Krzysiek z kancelarią, Kaśka martwiąca się o bezpieczeństwo swojego dziecka, a także Łukasz, który zostaje zdekonspirowany. Bez wybaczenia i zaufania ciężko będzie przetrwać tę próbę od losu…
 
"Braterstwo krwi" to drugi tom serii zatytułowanej "Zakręty losu". Oj, powiem Wam, tu tyle się dzieje, że na brak emocji narzekać z pewnością nie można! Dynamiczna fabuła wciąga, intryguje, zwłaszcza wątek kryminalny - tym razem mamy do czynienia z handlem ludźmi. Ponadto pojawiają się fragmenty związane z przemocą, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Oczywiście nie przez całą książkę będzie brutalnie! Są też pokrzepiające wątki, w których autorka podkreśla znaczenie przyjaźni, miłości, zarówno tej damsko-męskiej, jak i rodzicielskiej. Więzi przyjacielskie i rodzinne potrafią zdziałać wiele. Wsparcie, zaufanie i przebaczenie są nieocenione, zwłaszcza, gdy na horyzoncie pojawiają się poważne problemy.
 
Agnieszka Lingas-Łoniewska potrafi zachwycić. Wątek kryminalny miesza się z dramatem, obyczajówką i romansem, dzięki czemu czytelnik dostaje oryginalną i wciągającą powieść. Po tej lekturze nie można tak po prostu zapomnieć o losach bohaterów. Całe szczęście, że miałam pod ręką kolejną część "Zakrętów losu" i mogłam szybko zabrać się za czytanie - zaciekawienie dalszymi losami Łukasza nie dawałaby mi spokoju. Ta postać przeszła wielką przemianę. Spotkana przez niego kobieta sprawiła, że zapragnął się zmienić na lepsze. A takie metamorfozy to ja lubię! Może to i banalny wątek, a tego typu przemiany przewijały się już w literaturze setki razy, jednak odpowiednie pióro potrafi nadać nowy, przyciągający, chwytający za serce ton.
 
"Braterstwo krwi" wciąga, pokuszę się nawet o stwierdzenie, że to jeszcze lepsza część od poprzedniej.  To historia z przesłaniem - każdy zasługuje na drugą szansę, na przebaczenie. Moje serce zostało czytelniczo podbite ;).
 
Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu Burda Książki.
 
 
 

3 komentarze:

 1. Tej autorki czytałam do tej pory dwie książki. Teraz mam w planach ,,Klub niewiernych" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam styczności z tą autorką, ale z miłą chęcią sięgnę po jej pozycje :)

  Pozdrawiam,
  Fantastic Chapter

  OdpowiedzUsuń
 3. You’re so interesting! I don’t believe I’ve truly read something like this before. So great to find someone with genuine thoughts on this issue. Really.. many thanks for starting this up. This website is something that’s needed on the internet, someone with some originality!

  CBSE Schools In Mahendragarh
  CBSE Schools In Palwal
  CBSE Schools In Panchkula
  CBSE Schools In Panipat
  CBSE Schools In Rewari
  CBSE Schools In Rohtak
  CBSE Schools In Sirsa
  CBSE Schools In Sonipat
  CBSE Schools In Gurdaspur
  CBSE Schools In Amritsar

  OdpowiedzUsuń