Magic of books

Zdecydowanie cenię sobie chwile, w trakcie których bez żadnych wyrzutów mogę  zapomnieć o otaczającym mnie świecie i po prostu CZYTAĆ. Czy to w domu pod ulubionym kocykiem, czy to gdzieś na łonie natury. Sięgam po różne książki, czasem przez dłuższy okres nie rozstaję się z powieściami obyczajowymi i romansami, a niekiedy nachodzi mnie ochota na horror czy kryminał. To właśnie wszystkim tym pozycjom poświęcona jest ta kategoria. Sukcesywnie pojawiać się tu będą pod postacią recenzji moje całkiem subiektywne odczucia na temat przeczytanych książek. Nie zabraknie hauli, bo co jak co, ale ja po prostu uwielbiam wzbogacać się o nowe lektury!LITERATURA POLSKA
 1. "Po prostu bądź" - książka, dla której warto zarwać noc! Moje pierwsze czytelnicze spotkanie z Magdaleną Witkiewicz... Lepiej być nie mogło! Wspaniała opowieść, która chwyta za serducho. Lektura obowiązkowa.
 2. Listów moc... "Biuro przesyłek niedoręczonych". Trochę na tak, trochę na nie. Świąteczna powieść, pełna magii, z listami w tle.
 3. "Tylko kochanka", czyli nowa powieść Hanny Cygler. Opowieść o wrażliwej, ale i silnej kobiecie, która mimo wszystko twardo idzie przed siebie.
 4. "Pracownia dobrych myśli" - ciepła opowieść Magdaleny Witkiewicz. Książka idealna na niedzielne popołudnie, w sam raz do kawki :).

LITERATURA ZAGRANICZNA
 1. Pamiętnik... Nicholas Sparks i jego rewelacyjna książka na tapecie. Opowieść o uczuciu, które musiało czekać kilkanaście lat, by móc znowu się odnaleźć i pozwolić sobie na rozkwit. 
 2. Rozstania zawsze bolą. Poznaj Lou i Willa z bestsellerowej powieści "Zanim się pojawiłeś". Żadnych przesłodzonych romansów. Przepiękna obyczajowa historia z elementami psychologii.
 3. Ahern znowu podbija serce! Na tapecie zwariowana i nieprzewidywalna książka "Love, Rosie". 
 4. Miłość w wydaniu Evansa - "Obietnica pod jemiołą". Bardzo wciągająca pozycja poruszająca nie tylko temat miłości, ale także wątek walki z demonami przeszłości...
 5. "Art & Soul", czyli pierwsze spotkanie z Brittainy C. Cherry. Książka urzekła mnie najpierw okładką, a potem swoim wnętrzem. Idealna nie tylko dla młodzieży!
 6. Żywioły: "Powietrze, którym oddycha" Brittainy C. Cherry. Kapitalna pozycja dla każdego! Barwni bohaterowie, ciekawa fabuła i przede wszystkim wywołująca emocje historia. Czego chcieć więcej?
 7. "Dziewczyna z piosenki" - wciągająca opowieść oparta na faktach. Pozycja absolutnie fascynująca, opowiadająca o sile wiary. W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie.
 8. "Tajemnice Bostonu" - kryminalny romans w historycznej otoczce. Wciągająca, wielogatunkowa powieść Elizabeth Camden.
 9. Summer Harbor: "Jak płatki śniegu..." Denise Hunter. Romantyczna, kobieca opowieść z happy endem.

HAULE - 2016
 1. Wielkanocny book haul - 5 nowych pozycji na mojej półce! Sprawdź, na co się skusiłam przy składaniu zamówienia :).
 2. Majowy book haul - skromne 3 książki dołączyły do biblioteczki.
 3. Czerwcowy book haul - oj, poszalałam! Po efekty klikaj w link!
 4. Lipcowo-sierpniowy book haul - poznaj efekty wakacyjnych zakupów :).

PODSUMOWANIA
 1. Czytelnicze podsumowanie 2016! Rok ten był skromny pod względem ilości przeczytanych książek, jednak ich dobór uważam za udany :). Sprawdź, po jakie pozycje sięgałam!

0 komentarze:

Prześlij komentarz